Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Magyarországon miért ilyen...

Magyarországon miért ilyen gáz az e-book felhozatal?

Figyelt kérdés

Gondolok itt kb mindenre. Egy csomó nem jelenik meg egyáltalán. Amelyik megjelenik alig olcsóbb a papír konyveknel. Amerikai oldalakon simán félárban vannak az e-bookok és a friss megjelenések együtt startolnak a papír könyvekkel. Itt miért nem tudjuk ezt az ideális állapotot elérni?

Sírunk, hogy az e-book tönkreteszi a szerzőt, mert mindenki lopja, de közben nem ismerjük fel, hogy normálisan kezelve ezt a kérdést a szerző is jobban járna, mert pl én is jobban szeretek legálisan megvenni tartalmakat, ha van és ha nem pofátlanul tularazott. Pl zenekkel tok jól megoldották a spotyval, nem is töltöttem le egy zenét se jópár éve.

Szerintetek lesz ebben itthon változás a könyvek terén? Évek óta reménykedem, de alig mozdul valami.


2023. febr. 18. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Mondod ezt egy lyan országban, ahol az emberek 99% vagy automatikusan lehurrog, ha ebookot olvasol (az nem igazi, baromság, minek, hülye vagy, megvakulsz, stb.) a többiek meg majdnem mind leragadtak ott, hogy PDF és fel sem fogják, hogy az nem erre van és ebookot olvasni messze nem akkora baszódás, mint PDF-et oldalanként nagyítgatni, meg rángatni.
2023. febr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%

Ez azért van, mert balkáni tempóban tolunk mindent. Mindenre van egy okos (azaz illegális, de ingyenes, vagy sokkal olcsóbb) megoldásunk. Ennek tudatában forgalmaznak és áraznak a kiadók ebookot.


Ahhoz, hogy ez változzon, le kéne cserélődnie a teljes politikai felhozatalnak valami olyanra, ami nem támogatja, sőt egyenesen üldözi az okos megoldásokat. Illetve a lakosságnak is le kell cserélődnie egy szellemileg fejlettebbre, akik nem az okos megoldásokat keresik.

Úgy saccolom, erre kB 50-100 évet várnunk kell.

2023. febr. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

Mintha nyomtatott könyveknél sokkal jobb lenne a helyzet. Én Romániában élek, pár hete voltam Magyarországon. Amint lehetett húztam a debreceni nagy Libribe. Cseszett nagy, de hogy egy rendes kis listám volt, hogy mit vennék meg (a Libri oldaláról nézve), és semmit se kaptam, mert vagy nem volt, vagy csak a sokadik részek voltak meg a sorozatból, el se hittem.


Arról nem is beszélve, hogy van egy alapvető probléma nálunk és nálatok is. Méghozzá az, hogy a gyerekkekkel már kisiskolás korban egy életre megutáltatják az olvasást. Ahol nem nyomatják a kötelezőket, ott a gyerekek többszáz oldalon keresztül falják a Harry Pottert és társaikat, itt meg örül a tini, ha elvégzi az iskolát, s többet nem kell könyvet lásson.


A szülők hozzáállását meg meg se említem. Engem anyám szabályosan lecseszett amikor 11.-ben egy magyarországi osztálykiránduláskor könyvet vettem. Pedig az fizikai volt. Bele se mernék gondolni, hogy mi lett volna, ha e-book-ot veszek, s megtudja...


Nincs ki olvasson, így nem is igazán éri meg ez az egész.

2023. febr. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
A rendes könyvek áfája 5%, az e-könyvek áfája 27%. Így nem tudják jelentősen olcsóbban adni, ha viszont hasonló áron adják, az emberek inkább választják a papír könyveket, emiatt nem érdemes kiadni a könyveket elektronikusan.
2023. febr. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4 komolyan? Ezt nem is tudtam. Ez sokmindent megmagyaráz 😞
2023. febr. 18. 17:29
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

Tegyük hozzá, Európában kb. mi vagyunk az egyetlenek, ahol ez így van... :( Az ekönyv mindenhol könyvnek számít, nálunk digitális terméknek (ezért a magasabb áfa).

Nevetséges.

2023. febr. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen szerintem is nevetséges.
2023. febr. 19. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!