Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a kedvenc teóriád A tűz és...

Mi a kedvenc teóriád A tűz és jég dalával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2023. febr. 20. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz választani. De ezek tetszenek a legjobban:


1. Catelyn észak királynője, mert Robb őt jelölte ki az örökösének és nem Jont végül.

2. Jeyne Westerling a fiatalabb és szebb királynő Maggy a Béka próféciájából és talán a valonqar is. (Nekem tetszik, hogy a saját leszármazottjáról jósolná ezt, mert ugye Jeyne azt hiszem az unokája vagy dédunokája Maggynek.)

3. A Redwyne-ház Aegonék titokzatos szövetségese a síkvidékről és a Tyrellek elárulásán és megbuktatásán dolgoznak. Aegont ültetik a trónra és cserébe megkapják Égikertet.

4. Taena Merryweather fiának a biológiai apja Robert Baratheon és ezért nem meri Királyvárba hozni (Cersei azonnal észrevenné a hasonlóságot). Szintén Aegonékkal és a Redwyne-házzal dolgozik a Lannisterek és Tyrellek megbuktatásán, cserébe a fia törvényesítve lesz, mint Viharvég ura.

5. Doran Martell hazudott arról, hogy Cersei Trystane meggyilkolását tervezte.

6. Cersei és Joanna Lannister wargok. Cerseit ezért nem bántották az oroszlánok kislányként. Illetve Joanna Lannister még mindig él, csak a varsafa hálózatban, Jaime ezért látja őt, amikor elalszik a varsafának támaszkodva.

7. Melisandre Aemond és Folyami Alys lánya, vagy Melisandre = Folyami Alys.

8. Hidegkéz = Daemon Targaryen

9. Brienne Duncan leszármazottja és mindketten Strong leszármazottak.

10. A Mások a varsafa hálózatból kilépő, újra fizikai testet öltő erdő gyermekei és emberek. A folyamathoz élő áldozatot használnak. Az Azor Ahai legenda ennek a folyamatnak a megőrzödött maradványa az emberemlékezetben, amit a vörös papok félreértenek.

11. Waymar Roycet azért ölik meg a Mások, mert azt hiszik róla, hogy ő Havas Jon.

12. Doran Martell a Daynek dadája, Wylla miatt tudja az igazságot Havas Jonról, ezért nem lépett a ViserysxArianne házasság ügy kapcsán és azért húzza most is az időt, mert egyedül Jonnal kapcsolatban biztos abban, hogy valódi Targaryen örökös.


Még biztos van, amit szeretek, de most így késő este ezek jutnak eszembe. xD


Neked mik a kedvenceid?

2023. febr. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hú, 1-e, köszi, jó sokat írtál! :D

Egy részét még nem is hallottam ezeknek. Pl. hogy Hidegkéz = Daemon Targaryen, de ez nagyon tetszik.


Nekem a személyes kedvencem nem a fő sztorihoz kapcsolódik: A nyárodúi tragédia alapvetően nem teljesen baleset volt, hanem élete végére V. Aegon is megőrült, és vérmágiával, családtagjainak (és esetleg saját magának) a feláldozásával akarta kikeltetni a sárkánytojásokat. Viszont Dunk rájött erre, és nem a királyának (és barátjának) tett esküjét tartotta be, hanem jó lovagként az ártatlanok védelmében megölte Aegont (utána, vagy már előtte viszont mégis elszabadult a tűz).


De még ezeket is szeretem:

- Quaithe = Shiera Seastar

- Magas Szív Szelleme = Ódonkői Jenny erdei boszorkánya

- "Aegon" nem Aegon, hanem anyai ágon Blackfyre, és Illyrio Mopatis az apja

- Foltosképű gonosz, és a Mások szövetségese

- Jó Daeron apja Aemon herceg, a Sárkánylovag

2023. febr. 21. 00:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Van egy "asoiaf theory iceberg", egy jéghegy, amin össze van szedve jó sok teória, ami született az évek alatt.

De sok van, én sem hallottam néhányat azok közül, amit te írtál.


Azt már hallottad, hogy minden, amit Barth septon teorizált Westerosról lényegében a valóság?

2023. febr. 21. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"Azt már hallottad, hogy minden, amit Barth septon teorizált Westerosról lényegében a valóság?"

Persze, hallottam, és hát van benne valami. :D A másik két, meglepően hitelesnek tűnő forrás meg Öreg Nan és Gomba.

2023. febr. 21. 20:06
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
És az megvan, amiben öreg Nan = Rohanne Webber? Bran a Sárkányok táncában a varsafán keresztül Rohannet és Duncant látja összeborulni és utána Sybell valamiért Deresben marad Nan álnéven.
2023. febr. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hm, ezt még nem hallottam. Mármint azt igen, hogy a látomásban Duncan szerepel, a lány meg Öreg Nan lehet fiatalon, de azt nem tudom, hogy miért lenne Rohanne Webber a lány.
2023. febr. 21. 23:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Már nem emlékszek belőle mindenre, de valami olyasmi, hogy ha kisgyerek (aki még alig tud beszélni) próbálja kimondani Rohanne nevét, akkor könnyebben mondhat Nant (Rohanne...Nan). A másik meg azt hiszem az, hogy sokan shippelik Duncant és Rohannet, így talán azt akarják, hogy valamiféle romantikusabb lezárást kapjanak. Illetve az is benne lehet, hogy ez a kapcsolat valahogy tovább él Jaime és Brienne kapcsolatában, akiket szintén sokan shippelnek.

De lehet van rá más jel is, csak nem jegyeztem meg.

xD

2023. febr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!