Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a kedvenc könyvetek és miért?

Adam1030 kérdése:

Mi a kedvenc könyvetek és miért?

Figyelt kérdés

Arra lennék kìváncsi mi az a könyv ami a legjobban tetszett nektek, és miért?

Valamint a véleményetekre, érdemes lenne-e kiolvasnom, ha még nem hallotam róla?


És tetszene-e nekem ez alapján:


22f

Ciberpunk,Steampunk,sci-fi,Dráma -előnyben!


Szìvesen ismerkedek, levelezek, beszélgetek, a témáról. ;)


[link]



2015. dec. 28. 02:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ugyan sok kedvenc könyvem van, mert renegeteg csodálatos alkotás született, de az általad kijelölt műfajok miatt mondjuk most kiválasztok egyet:


Alfred Bester: Tigris! Tigris!


Sci-fi kaland némi cyberpunk elemekkel fűszerezve. Egy férfi bosszújának a története (és nem, nem egy nő miatt). Annak ellenére, hogy már van vagy 50 éves, mégsem tűnik elavultnak, sőt nagyon is modern könyv. A gyorsasága, a fantasztikus karakterei, és a kiváló ötletek miatt szeretem.

2015. dec. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Ugyan egyik műfajba sem illik bele azok közül, amiket kijelöltél (esetleg a drámába, ha nagyon akarod, bele lehet erőltetni), de akkor is leírom, mert már beleéltem magam. :D Az én kedvenc könyvem az Egy különc srác feljegyzései Stephen Chboskytól. Hogy miért? Jó kérdés... Talán, mert tökéletesen tudok azonosulni Charlie-val. Ugyanúgy kivülállóként szemléljük a körülöttünk zajló dolgokat, ugyanúgy nem tudunk könnyen beilleszkedni. Emlékszem, én is pont úgy éreztem magam első nap a gimiben, mint ő. Nem voltak barátaim, és féltem bárkivel beszélgetni. De aztán lett egy kis baráti köröm, habár egy Patricket még el tudnék viselni benne... :D Az is tetszik a könyvben, hogy nem akar valami erőltetett és hiperszupergigafantasztikus történettel előállni, hanem egy egyszerű srác életéről szól. Imádom az író stílusát, olyan egyszerű és közvetlen. És a legjobb, hogy a levélregény formától bárki úgy érezheti, hogy Charlie pont neki szánta a leveleit. Olyan jó érzés azt gondolni, hogy én vagyok az a barát, akinek kiönti a szívét. Sokkal személyesebb, mint bármelyik könyv, amit olvastam.

Ha még nem olvastad, én nagyon ajánlom. Lehet, hogy nem olyan, mint az általad eddig előnyben részesített könyvek, de garantálom, nem fogod megbánni. :) 17/l

2015. dec. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a kedvenceim :


Rengeteg ( szinte az összes) Sherlock Holmes könyvet elolvastam már ,midegyik nagyon tetszett. Ha szereted a krimit olvasgatsd bátran



A Warhammer Gauntos részei:


WARHAMMER 40K világain játszódó háborús regények, melyek az egyszerű halandó katonák szemszögéből mutatja be a Káosz elleni küzdelmet. Gaunt komisszár ezredes, és egyre fogyatkozó számú embere, akiket kimentett a végpusztulásból, heroikus küzdelmet folytat az Istencsászár nevében anélkül, hogy az érdemeiket bárki is elismerné…

 

(sci-fi) 

Rengeteg része van . Én ezeket olvastam el eddig:


-Dan Abnett:Első és egyetlen


-Dan Abnett:Szellemgyártó


-Dan Abnett:Nekropolisz


-Dan Abnett:A becsület őre


Eddig nagyon tetszik,bár nem tudom,hogy tetszene-e neked .



Ez is sci-fi,nagyon tetszett:

Metro 2033


2033. 

Az egész világ romokban hever. 

Az emberiség majdnem teljesen elpusztult. 

Moszkva szellemvárossá változott, megmérgezte a radioaktív sugárzás, és szörnyek népesítik be. A kevés életben maradt ember a moszkvai metróban bújik meg – a Föld legnagyobb atombombabiztos óvóhelyén. A metró állomásai most városállamok, az alagutakban sötétség honol, és borzalom fészkel. 

Artyomnak az egész metróhálózaton át kell jutnia, hogy megmentse a szörnyű veszedelemtől az állomását, sőt talán az egész emberiséget.



15/L

2015. dec. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Kedvencem, ami ugyan nem sci-fi, drámának elég dráma. Mai könyv, mégis van mondanivalója, értelme, mély, elgondolkodtató, ajánlom mindenkinek, aki bírja a témát, és kicsit is vannak érzései!

Julie Anne Peters - Amikor ezt olvasod, én már nem leszek.

"Daelyn az iskolai kegyetlenkedések céltáblája, tele van lelki sérülésekkel, komplexusokkal. Szeretne elmenekülni az iskolától, a szüleitől, az életétől… Korábbi öngyilkossági kísérletei kudarcot vallottak, de miután rátalál egy honlapra, amely öngyilkosságot tervezők számára készült, már tudja: ezúttal sikerrel jár majd. 23 napja marad, hogy esetleg változtasson a döntésén. És rögtön az első napon találkozik valakivel: egy különös fiúval, aki barátkozni szeretne vele, aki segíteni akar rajta. Megkezdődik a visszaszámlálás." /moly.hu/

2015. dec. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Darren Shan Saga, Larten Crepsley Saga, Démonvilág.

Olvastam néhány Warcraftos könyvet is, azok is igen tetszetősek voltak.

Én inkább az ilyen fantasy stílust szeretem de pl Dan Brown Angyalok és Démonokja is nagyon tetszett meg A Da Vinci kód is.

Mind remek alkotás :)

Hogy magyart is említsek: Madách Imre Az ember tragédiája. Utáltam a kötelező olvasmányokat de ez nagyon tetszett.


21F

2015. dec. 29. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
OFF: Jaj de kis cuki fejed van már :D
2015. dec. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
köszönöm
2015. dec. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Én is, bár ez az ("OFF") tényleg nem igazán illet a témához!


De azért jól esett, viszont elérhetőséget azért adtam meg hogy azon közvetlenebbül tudjak a témában beszélni veletek. Eddig őszintén be kell vallonom nem olvastam ki túl soknak mondható könyvet teljese.


Viszont valami unalom űzést keresnék magamnak, ami leköt. Ezért is gondoltam elsősorban,

az olvasásra, (könyvtárba járásra). De bármi más ötletet is ha van valakinek szívesen meghallgatok!


(Mellesleg bár ezt szégyellem bevallani, de úgy keresek hobbit hogy nem árt ha lehet közben ismerkedni, barátokat szerezni. Mert ami óta komolyabban dolgozok nem túl sok időm van! Valami olyat keresek amit heti rendszerességek akár spontán időpontokban is csinálhatok, és ezzel is közösségbe járok nem csak dolgozni meg haza...

Ilyen pl; a könyvtár, ezért is kérdeztem erre rá hátha valaki meghozza a kedvem egy jó könyvhöz!)

2015. dec. 30. 13:58
 9/11 anonim ***** válasza:
Félelem és reszketés Las Vegasban.
2015. dec. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 karlina válasza:

Gail Carriger: Soulless sorozata leginkább fantasy kategóriába sorolnám, de azért steampunk és a dráma is. Nekem nagyon tetszett, van egy fajta humora az írónak ha megérted szerintem te is nagyon élvezni fogod a történetet. Nekem leginkább a két főszereplő személyisége tetszett meg.


Jay Kristoff: Vihartáncos - Stormdancer- Ha érdekel a japán kultúrát akkor biztos tetszeni fog.


Deborah Harkness: Boszorkányok elveszett könyve, erre a sorozatra tök véletlenül találtam rá de azóta a kedvencem lett, nem igazán az a fajta könyv amit kértél de mégis ajánlanám. Boszorkányokról, vámpírokról, démonokról szól és persze romantika és a dráma se maradhat el. Nekem ez a könyv annyira tetszett, hogy még barátnőmnek is megvettem szülinapjára.

Nem írtam egyikhez se tartalmat, de ha valamelyik esetleg felkeltette az érdeklődésedet nyugodtan írj és akkor írok róluk bővebben vagy hasonló könyvek még érdekelnek.

2016. jan. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!