Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Honnan tudok olyan papírt...

Honnan tudok olyan papírt szerezni, amire a könyveket nyomtatják?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem ugyan olyan papírra nyomtatnak minden könyvet, én olyat szeretnék venni, ami borítás nélküli és nem hófehér, hanem kicsit sárgás/barnás. A5 vagy ahhoz közeli méretet keresek. A hagyományos könyv papírra gondolok, amire minden második könyvet nyomtatnak. Nem találtam sehol, azt se tudom mi a neve az ilyen papírnak, szóval nem tudok utána nézni. Angolul "uncoated paper"ként találtam meg. Fontos még, hogy nekem 10-20 darab kéne belőle, szóval nagy kiszerelést nem vennék meg.

2023. márc. 25. 00:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A könyveket nem A5-ben nyomják, hanem úgynevezett ívekre. Egy ív 16 oldal, és utána gép hajtogatja megfelelő irányba és vágja körbe, hogy a lapok szétváljanak. Hogy kiadónként picit más a könyv mérete, az csak attól függ, hogy milyen vastagon vágják körbe - így lesz ugyanabból az ívből kisebb vagy nagyobb lapméretes könyv.

Ez házilag nemigen lenne hasznodra.

2023. márc. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Még egy gondolat: az uncoated magyarul szimplán nem bevonatos papír, nyomtatóba való papírból is találsz ilyet, kb. bármelyik nagyobb irodaszerrel foglalkozó cégnél.
2023. márc. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg egy papír-írószer boltban, hogy mit keresel. Ők tudnak a legkönnyebben segíteni.
2023. márc. 25. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!