Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Honnan tájékozódsz, hogy...

Honnan tájékozódsz, hogy milyen könyvet érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
Olvasol valamilyen könyves folyóiratot, weboldalt, követtek facebook csoportot, google hirdetésből, könyvesbolt kirakatából, stb?
2023. máj. 4. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
moly
2023. máj. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hasznos válasz ha tényleges forrásokat keresel, de én abszolut random találok rájuk. A legutolsó néhány könyvemre így találtam rá: pl a sorozatban amit nézek, utaltak egy íróra vagy egy könyvre (ezért vettem meg egy Susan Sontag könyvet)

Egy másik író, akit szeretek megemlitette (fekete leopárd, vörös farkas).

Közösségi médián valaki kiposztolt egy ajánlót (emiatt van vagy 3 virginia woolf könyvem)

Feldobta random a youtube az elemzéséről készült videóesszét (nabokov írásai - van tőle 2 novellás kötetem emiatt, plusz egy könyvem Tolsztojtól)


Szóval a sors akarata :)

Régebben volt szokásom, hogy könyves blogokat, meg youtube csatornákat követtem, de így majdnem minden könyvet megbántam amit megvettem.

2023. máj. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

moly


De a legtöbbnél már egy ismert univerzum x-edik új könyvéről van szó, szóval kb tudom, mire számítsak.

2023. máj. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen random. Nem követek ilyen csoportokat, nem keresek konkrétan ajánlásokat. Van hogy egy filmben említenek meg egy könyvet, és utánanézek. Van hogy tetszik egy film, és ha az egy regény feldolgozása rákeresek az író egyéb műveire. Van hogy egy kulturális műsorban ajánlanak valamit, amit megnézek. Van hogy egy boltban nézelődök a könyves részlegnél, amíg az asszony vásárol, és ott találok érdekeset. Néha a canadian.hu-n találok gyöngyszemet, van hogy garázsvásárokban veszek valamit.

De jellemzően a kedvelt íróim új megjelenéseit vadászom, meg egyébként is van a polcon/e-olvasó tárhelyén annyi elolvasásra váró könyv, hogy az akkor is elég lenne ha még 100 évet élnék.

2023. máj. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Többnyire érdeklődésemnek megfelelő FB csoportokból, néha szak portálról, illetve könyvesboltokban is szoktam nézelődni.

Téged mi érdekel?

2023. máj. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Régebben könyves blogokat és YT csatornákat követtem, de mindegyik vagy ellaposodott vagy erősen szubjektív lett. Komoly csalódásokat okoztak.


Most már inkább a saját intuícióimra bízom magam a könyvesboltokban barangolva. Időnként a barátaim ajánlanak valamit.

2023. máj. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

23 évnyi (saját magam által választott) olvasás alatt már eléggé kialakult hogy milyen műfajban szeretek olvasni, és hogy ezen belül kik azok az írók akiknek a munkáit szeretem. Ezektől szép lassan minden könyvet beszereztem vagy még folyamatban van a dolog.

A többi meg, amik új szerzőkként csatlakoznak az alap kedvenceim közé, vagy könyves facebook csoportokban levő emberek osztják meg, és ha valami felkelti az érdeklődésem, utána járok:). Ha szimpatikus, és úgy ítélem meg, hogy nagy valószínűséggel tetszene, akkor megpróbalkozok vele. Ha tetszik, beszerzem a többi könyvét is.

Illetve még könyvajánlók alapján is választok. Több booktuber csatornáját követem folyamatosan youtubeon. Nagyon nagy kedvenceket köszönhetek nekik is. :)

2023. máj. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobbrészt moly.hu, illetve könyvhéten/könyvfeszten imádok nézelődni, turkálni.
2023. máj. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!