Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 14-15 éves lánynak milyen...

14-15 éves lánynak milyen könyvet tudtok ajánlani? Végülis olyan amit könyvtárba is megvan. Téma végülis ne ilyen horror. De akár mi mik a legjobbak?

Figyelt kérdés
2008. dec. 29. 22:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok 14 éves, de azért igyekszem ötleteket adni.

Szabó Magdától pl ajánlok 3 könyvet: Ajtó, Mózes egyhuszonkettő, Születésnap. Én ezeket 14-17 éves korom között olvastam, az Ajtó kivételével a másik kettő ifjúsági könyv, és nagyon érdekesek. Az Ajtó inkább filozófiai is, de olvashatod az Abigélt is szintén Szabó Magdától.

2008. dec. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szabó Magdát én is ajánlom, az Álarcosbál, az Abigél és a Születésnap kimondottan a te korosztályodnak szól. Nekem tetszett annak idején Stendhaltól a Pármai kolostor és a Vörös és fekete is. Ennyi idős koromban olvastam még Dreisertől az Amerikai tragédiát, Maugham-tól az Örök szolgaságot, egy csomó Jókai regényt (Egy magyar nábob, Kárpáthy Zoltán, Az aranyember stb.), valamint Hemingway (Akiért a harang szól, Búcsú a fegyverektől), Erich Maria Remarque (Nyugaton a helyzet változatlan, A diadalív árnyékában), Irwin Shaw (Oroszlánkölykök) műveit. A legegyszerűbb, ha a könyvtárban odamész a regényekhez (ne a gyerekkönyvtár-részlegbe menj, ott gagyi idiótaságokat találsz), beleolvasgatsz a fülszövegekbe, és kiveszed, ami tetszik.
2008. dec. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

köszi

szétnézek a könybtárba:d

2008. dec. 29. 23:00
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak unaloműzésre kell a könyv vagy egyéb célból? Mert ha csak szórakozásra vágysz, akkor az újabbak közül ezeket ajánlom: Isaac Asimov: Kalibán (igazából sztem a szerző összes műve nagyon jó, de nekem ez tetszett a legjobban), Harry Potter, Gyűrűk Ura (jó, ez annyira nem új, de mivel a kedvencem és már negyedszerre olvasom, nem hagyhattam ki XD), ez a három a kedvencem, de még rengeteg könyvet tudnék ajánlani, pl. Lassie hazatér.
2008. dec. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi érdekelne ill. megvannak-e ezek a könyvtárban, de Meg Cabot, Jacqueline Wilson könyveket tudom ajánlani:)
2008. dec. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

köszi


csak az olvasás miatt kell mm ha unatkozok vagy olvasni van kedvem:D

2009. jan. 1. 13:47
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Északi fény trilógia (tudjátok.. arany iránytű)

Alkonyat (most jelent meg, vámpíros-szerelmetes)

Bűbájos Mary (16. században játszódik, egy lányt megvádolnak azzal hogy boszrokány. nagyon izgalmas, most jelent meg a folytatás :P)

Én tulajdonképpen Gergő sorozatot és Böszörményi Gyula könyveit is nagyon szeretem (Gergő és az álomfogók, gergő és a bűbájketrec stb.) illetve a Sherlock Holmes is jó szerintem :)

2009. jan. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Erősen ajánlom a Mary Poppins könyveket..az a történet a gyerekkorom...fantázia,egy kis varázslat,na meg Csudálatos Mary(ez az egyik rész címe)

A másik meg egy jóval komolyabb olvasmány,Daniel Keyes:Virágot Algernonnak.Ha szeretsz zokogni a könyvek végén pont neked való olasmány:)

2009. jan. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
74%

Én is 15 körül vagyok, és most olvastam pár Coelho könyvet. Nekem nagyon tetszett. Neked is csak ajánlani tudom. Vagy ha esetleg jöhet egy kicsit gyerekesebb is, akkor olvasd el a Földrengések szigete c. könyvet. Egyik kedvencem.

S.

2009. jan. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
köszönöm
2009. jan. 16. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!