Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok ilyesmi könyveket?...

Ajánlanátok ilyesmi könyveket? (Lovaglás)

Figyelt kérdés

Olyan könyvet keresek, amiben a lovaglással kapcsolatban rengeteg tanács le van írva, mint például hogy hogyan legyél összhangban a lóval, vagy hogyan ülj helyesen, stb stb.

Légyszi olyat írjatok, amit már Ti is elolvastatok és sikerült vele javítanotok a lovaglásotokon.

Köszönöm!



2023. jún. 3. 22:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Látom, ide nem mert vagy nem akart senki sem írni egy ideje. Nem baj, én nyitok. A nyitás mindig hálátlan feladat, mert ha valaki valamit ír, akkor azt már lehet mardosni. Így végül is lehetne mondani, hogy az íráshoz első rendű fantázia kell, a kritikához másodrendű, és az többeknek van. :D De leginkább nem arról van szó, hogy én pöpecebb vagyok, hanem arról, hogy mindenki lusta. :D

A nagy igazság az, hogy egyrészt elég sokat írtak már a lovaglásról, másrészt meg abban is van igazság, amit egyes nagy öregek morogtak a bajszuk alatt, hogy nem olvasni, hanem csinálni kell. :)

A következő nagy igazság az, hogy elég speciális szaknyelve van a lovaglásnak, és nulla tudással nem is nagyon lehet felfogni azt, hogy miről és mit akar az illető értekezni. Ezt a témát egy életen át lehet tanulni. Nincs is egy "olyan könyv", hanem sok könyv van, melyek egy-egy részletet megvilágítanak az adott szerző nézőpontjából, ami egyáltalán nem garantált, hogy egyezik bárki máséval. Nyilván van egy csomó boldog ember, aki azt hiszi, tud lovagolni, a boldogság az fontos.


Alapfokon például itt van ez a modern könyv:

[link]

vagy itt van ez a reprint klasszikus:

[link]

vagy időben a kettő közötti:

[link]


Ami nem kapható épp, azt más antikváriumban kell keresni, illetve bárhol előjegyeztetni, egy idő után megjelennek ezek.

Ezek a könyvek "kívülről" kezdik, aztán majd később lehet mélyebbre hatolni.

Már eme rövid szösszenetből is látszik, hogy ha érteni akarsz a lovazáshoz, az egy időtrabló, szellemileg is igénybevevő, pénzemésztő folyamat.

2023. jún. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
..folytatva: egy darabig megszántalak, gondoltam, segítek, ha más nem. Az idő múlásával viszont úgy gondolom, ennyit sem érdemeltél, mivel civilizált ember megköszönte volna, de látom te azok közé nem tartozol.
2023. jún. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Bocsi, ne haragudj.

Azért szoktam előre megköszönni a kérdésben, hogy utána ne legyen gond belőle.

De akkor megköszönöm itt is.

Köszönöm!

2023. jún. 22. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!