Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi volt a legszórakoztatóbb...

Mi volt a legszórakoztatóbb könyv amit olvastatok?

Figyelt kérdés

2023. júl. 15. 12:30
 1/7 TR75 ***** válasza:
86%

Novellában talán Chad Oliver: Transzformátor és William Tenn: A Föld felszabadítása

Könyvben...

Gion Nándor: Műfogsor az égből (összegyűjtött novellák)

Jerome Klapka Jerome: Három ember egy csónakban/Három ember kerékpáron

Harry Harrison: A ​technicolor® időgép

És persze Vonneguttól szinte bármi (bár azok máshogy szórakoztatnak).

2023. júl. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Kb 580 könyvet olvastam eddig a Moly alapján. Ami nagyon szórakoztató volt:


Bödőcs Tibor - Meg se kínáltak

Boros Botond - Markoláb (nagyon izgalmas krimi az 1800-as évek Magyarországán, csendőrökkel, rémekkel)

Brennu-Njáls saga (viking sagák, családtörténetek, lebilincselően érdekes, hogy mentek a dolgok ott északon 900 éve - általában vérbosszúk sorával)

Cixin Liu - Hangyák és dinoszauruszok (fiktív történelem, ahol a fenti két állatcsoport emberi értelmet kap az evolúció során, és előbb együttműködnek, aztán ...)

Dieter Ott - Az ördöngös Caprioli (Münchhausen báró-szerű tengeri történet egy fizikai valóságot meghazudtolóan leleményes fickóról)

Dolák-Saly Róbert - Madáretető (a humorát talán senkinek sem kell bemutatni, történetek, rajzok, versek sokasága)

Erlend Loe - Doppler (egy norvég pali megunja a civilizációt, és beköltözik az erdőbe, nagyon jó, szürreális humora van és olvastatja magát)

John Steinbeck - Egerek és emberek (rövid, fordulatos, mély, kemény)

Konrad Lorenz- Salamon király gyűrűje (állatokat szeretőknek kötelező! informatív, de nem szájbarágós, minden, ami az állatokban emberi, de semmi nyálas giccs)

Kurt Vonnegut - Az ötös számú vágóhíd (szatirikus humor, a legjobb fajtából)

Oliver Sacks - A férfi, aki kalapnak nézte a feleségét (elképesztő orvosi esettanulmányok)

Ozzy Osbourne - Én, Ozzy (Kétszer vettem meg, kétszer adtam kölcsön, egyszer se kaptam vissza... 2 oldalanként meg kell állni nevetni, annyi vicces őrültséget csináltak evtizedekig)

Stefan Zweig - Sakknovella (amilyen rövid, annyira jó)

Veres Attila - Éjféli iskolák (a legjobb horrornovellák, amiket valaha olvastam, feláll a hátamon a szőr, ha csak eszembe jut a Borostyán komplex)

2023. júl. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Andy Wier-Marsi


Leyman Transzfer

2023. júl. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Még gimnazista koromban: Karinthy Frigyes - Így írtok ti

Ugyanez mai szemmel: Bödőcs Tibor - Addig se iszik. Frenetikus, igaz, ismerni kell az írókat, akikről ír.

Móra Ferenc - Hannibál feltámasztása (Cenzúrázatlan kiadás). Konkrétan végigröhögtem az egészet, és mégis félelmetes, hogy napjainkra ismét mennyire aktuális.

Szécsi Noémi - Rohadt állatok (mai politikai élet palettája)

2023. júl. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Christopher Moore-Mocskos meló
2023. júl. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2023. júl. 16. 15:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Sárkánydárda-sorozat

Pratchett, Lovecraft, Michael j. Sullivan, Verne, R. R. Martin, Obruscsev, Tolkien, Mayne Reid, Karl May, Rejtő könyvek

2023. júl. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!