Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Horthy rendszerről nincs...

Horthy rendszerről nincs normális átfogó könyv?

Figyelt kérdés
Ungváry túl balos, Romsics könyve tanulmány gyűjtemény csak, Püski könyvét meg nem látni eladó példányban.

2023. júl. 30. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
2023. júl. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Melyik könyvre gondolsz?
2023. júl. 30. 15:38
 3/9 A kérdező kommentje:
Catherine Horel könyvére gondoltam még, de pont egy külföldi szerzőtől kéne magyar történelmet olvasni? Arról a könyvről tud valaki valamit?
2023. júl. 30. 15:47
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
Az, hogy túl balis, mit jelent? Az zavaró, hogy nem csak dicséri őt?
2023. júl. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
*balos
2023. júl. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

Ungváryval nem is az lenne a gond, hogy "balos", mert az az ő dolga, hanem hogy úgy használja a forrásokat, hogy az ő prekoncepciójának megfeleljen.


Tanulmánykötettel mi a gond, Kérdező?


Amúgy Kollega Tarsoly István főszerkesztésében megjelent Magyarország a XX. században című könyvet ajánlom. Fent van mek-en online is. Bár nem csak a két vh közti időszakkal foglalkozik, viszont tényleg átfogó, mert nem csak politikatörténettel foglalkozik, hanem mindenféle mással (tudománytörténet, művészetek, társadalomtörténet, szociális helyzet, demográfia,

gazdagság, stb), szóval minden olyasmivel, ami meghatározta az adott kor emberének mindennapjait.

2023. júl. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

" hanem hogy úgy használja a forrásokat, hogy az ő prekoncepciójának megfeleljen."


Vagy inkább az a baj, hogy nem úgy válogatja össze a forrásokat, hogy a horthysta prekoncepciónak megfeleljen, hanem kritikát is megfogalmaz.

2023. júl. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Ne kritizáljon az a balos zsidó.
2023. júl. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az nem baj ha van kritika, de Ungváry túl elfogult. Romsicsra azt mondják, hogy nem az, de azért ott is megkérdőjelezném, mivel ha jól tudom zsidó származású, így nyilván nem tud teljesen objektív maradni, amivel nincs is baj, csak nekem nem jó. Püski egész jó tanár, de nem elérhető a könyve, így megrendeltem Catherine Horel könyvét.
2023. aug. 2. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!