Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ugyanaz a téma és ugyanaz a...

Ugyanaz a téma és ugyanaz a lényeg, de két kérdés: 1. Ha Voldemort életben maradt volna, a lánya miatt megváltozott volna? 2. Ha Voldemort anyukája életben maradt volna, akor Voldemort talán nem is vált volna Voldemorttá?

Figyelt kérdés

1.

Bocsánat, hogy egy teljesen másik sorozatot belekeverek, de az Originalsban Klaus is Hope születése után egy kedvesebb, higgadtabb személy lett vagyis apaság mássá tette, mint amilyen előtte volt.

Lehet, hogy Voldemorttal is ez lett volna? Tudom, nevetséges elképzelés, hogy egy férfi aki hidegvérrel gyilkolt és sosem volt képes szeretni megváltozzon, de lehet az apaság mégis ezt váltotta volna ki belőle?

Főleg azért is, mert a lány nekem nem tűnik egy lelketlen pszichopatának. Azért gonosz, mert igazából szeretetre vágyik, az apját akarja megismerni aki meghalt, szeretetet akart, mert árva volt és senki sem szerette, de ha lett volna apja akit ismer, nem is kellett volna gonosznak lenni, ergo Voldemort lánya egy teljesen normális, érzékeny lány lett volna, aki jó hatással lett volna Voldemortra, nem?


2.

Tudom, Merope sosem volt egy lelkileg erős valaki, de már maga az, hogy ő ottmaradt volna a fiának és feltétel nélkül szerette volna kialakított volna egy kapcsot amivel a helyes úton tudta volna tartani a fiát, nem? Lehet Voldemortban így is lett volna némi sötét, gonosz, de azért tudta volna, hol a határ, emellett megtanult volna szeretni, érezni és látni az emberben az embert és nem tárgyként kezelni az embereket. Vagy így is Voldeorttá vált volna?


2023. aug. 4. 23:35
 1/2 anonim ***** válasza:
70%

Már az nonszensz, hogy Voldemortnak gyereke van, tehát az első kérdést nem is tudom komolyan venni.

A másodikra annyit tudok mondani, hogy valószínűleg nem sok mindenen változtatott volna. Nem lehet tudni, Merope jó szülő lett volna, és hogy számított volna, ha igen. Voldemort szerintem szociopata, ez nem tudom, mennyire függ a neveléstől, mennyire irányítható...

2023. aug. 5. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Voldemort alapból gonosz, Rowling szerint a bájital miatti fogantatás miatt képtelen a szeretetre. Merope-ot megvetette volna, nem alakított volna ki vele szeretetteljes viszonyt, eleve a nő sem tudott érzelmileg normálisan működni a családi háttere miatt.

Egyébként a valóéletben is sok kegyetlen gyilkos származik normális családból, ahol a többi testvér mind érzelmes, törvényes életet élő személy. A genetikát nem lehet megerőszakolni, szélsőséges személyiségtorzulással rendelkezőkből nem lehet normális ember faragni; ahogy barnáknál is csak hajfestéssel palástolható, hogy nem szőkék.


Kérdező, akárhányszor, akárhogy, akárkiket okolva írod ki ezeket a kérdéseket, attól még Voldemort alapból gonosz karakter marad, bármi is történt volna máshogy, ugyanaz lenne belőle. Nem a körülményei voltak a hibásak, hanem ő maga.

2023. aug. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!