Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hermione miért akart a Griffen...

Hermione miért akart a Griffendélbe kerülni?

Figyelt kérdés

Úgy értem mikor a Teszlek Süveg osztotta be őket. Ugye az az alapvetés, hogy az egyes tulajdonságok, értékek alapján a Süveg meghatározza ki hova "illik", de figyelembe veszi azt is hogy az illető mit kér, mit szeretne (mint pl. Harrynél is láttuk).

Mivel Hermione a tulajdonságai (okos, tudásvágyó, "nerd") a Hollóhátba illene, így mivel mégis a Griffendélbe került, így egyértelmű hogy ő szerette volna ezt. Kérdésem: miért? Úgy értem, neki nem voltak pl. a szülei griffendélesek vagy ilyesmi mint mondjuk Ronnak és Harrynek...



2023. aug. 7. 23:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert az embernek nem csak egy tulajdonsága meghatározó. Attól, hogy valaki szeret tanulni még kerülhet más házba.
2023. aug. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert arról hallotta a legtöbb jót, mondja is:

"Kérdezősködtem egy kicsit, és szerintem a Griffendél a legjobb, úgy hallottam, maga Dumbledore is oda járt..."

2023. aug. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Nézd már meg a filmeket vagy olvasd el a könyveket!

Jóformán minden helyzetben ő az, aki gondolkodás nélkül cselekszik, bátran.


Már csak a legelső részben is olyanokat cisnált, hogy... elzárt részlegből hozott ki könyvet, meggyújtotta Mógus ruháját... érted... felgyújtott egy tanárt!:D

A második részben nekiment Draconak, a veszély ellenére kutakodott a baziliszkusz után...

A későbbi részekről nem is beszélve. A legvégén konkrétan ő tartja életben a fiúkat, ő volt felkészülve egyedül arra, hogy ha menekülni kéne (sátor, elixirek, ruhák, felszerleések..)


És emellett okos, igen. De alapvetően a fő tulajodnsága, hogy kvára tökös csaj:D

2023. aug. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Jaigen, második részben meglopja Piton szertárát, csak azért, hogy egy a szintjüknél jóval bonyolultabb főzetet készíthessen amivel alakváltva betörhessenek egy másik ház területére... mindezt 13 évesen!:D


Én kétlem, hogy kérnie kellett volna a Süveget bármire is..

2023. aug. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

nem szabad ennyire komolyan venni a HP-világ dolgait

főleg nem olyasmiben, amiben még a szereplők szerint sincs túl sok ráció

2023. aug. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem ő kérte, az ötödik kötetben mondja, hogy valamiért mégis a Griffendélbe osztotta, pedig először a Hollóhátba akarta. Ez a proteus-bűbájos érméknél mondja, amikor az egyik hollóhátas fiú megjegyzi, hogy az RAVASZ-szintű varázslat.
2023. aug. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom már, hol olvastam (nem a könyvekben, úgyhogy lehet ez egy teória is vagy pottermore), hogy nem csak azt veszi figyelembe, milyen tulajdonságok vannak meg benned, hanem azt is, hogy melyiket tartod fontosabbnak.

Az első részben pedig Hermione közli, hogy a barátság meg a bátorság sokkal fontosabb, mint a "könyvek és okoskodás". :)

Egyébként az egyik válaszolónak igaza van. Hermione egyáltalán nem marad le bátorságban pl. Harry mögött, a különbség max. annyi, hogy ő általában gondolkodik is. :D

2023. aug. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Amúgy a filmek is kicsit torzítják Hermione karakterét. Ott kb minden az ő szájába van adva, és mindenre ő jön rá, pedig a könyvben nem. A könyvben sokszor csak okoskodik, de fogalmam sincs sok mindenről, amit előzőleg nem biflázott be. A könyvekben jobban kijön az, hogy a Trió együtt erős.

Másfelől a Hollóhát egyik fő képessége a kreativitás. Sok varázslatot volt hollóhátasok fejlesztették ki. Hermione meg pont nem ez a típus. Neki az a tudás, amit előtte leírtak.

2023. aug. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A filmek durván torzítják Hermione karakterét, de nem ebből a szempontból.

Ahhoz valóban nem kell kreativitás, hogy rutinszerűen alkalmazd a tudásod és tapasztalatod. De azok a helyzetek, amiket átélnek, enyhén szólva nem a betanult rutinhelyzetek. Ilyenkor nagyon is kell a kreativitás, hogy a meglévő tudásodat olyan módon alkalmazd, ahogy még soha nem tetted.

2023. aug. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!