Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan legyen könyvmoly?...

Hogyan legyen könyvmoly? Miket kell tennem?

Figyelt kérdés

Hogyan válljak könyvmollyá?

Sokszor van kedvem olvasni, de olyan sok könyv létezik, hogy nem tudom kiválasztani a megfelelőt.

Nagyon keveset szoktam olvasni és szeretnék ezen változtatni.

Idén pld 7 könyvet olvastam el és jelenleg olvasok 1-et, szóval átlagban havi 1 könyv, de igazából volt, hogy mondjuk kimaradt ebben a 8 hónapban 5 hónap... Tehát néha megjön a kedvem az olvasáshoz és olyankor olvasok..


Szeretnék egy szokást ebből. Jó lenne sok történetet megismerni. Jó lenne, ha beszélgetések közben mondhatnám, hogy ezt vagy azt olvastam, éhh a másik azt mondaná, yéé azt én is és akkor tudnánk róla beszélgetni.


Legtöbb esetben azért nem olvasok, mert az egyetemi időszak alatt nem jut energiám a tananyag mellett egyébre. 24F



#moly #könvmoly
2023. aug. 13. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Nemrég olvastam egy olyan idézetet, hogy az a könyvmoly, aki kincsekként tekint a könyvekre. Na, ez teljes mértékben igaz. Nem attól vagy könyvmoly, ha elolvasol minimum 50 könyvet minden évben, és az is mind szépirodalom. Ugyanígy a folyamatosság sem jellemző, mindenkivel előfordul, hogy egy időre hanyagolja az olvasást, mert nincs hozzá ideje vagy kedve.

Ha több könyvet akarsz olvasni, gondold végig, milyen témák vagy zsánerek érdekelnek, milyen könyveket olvastál, amik tetszettek, kérj ajánlásokat másoktól (erre ajánlom pl. a moly.hu-t)

2023. aug. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 harebell ***** válasza:
89%

A moly.hu-t én is ajánlom.

És ne mennyiségre menj, hanem jó olvasmányélményekre. Illetve próbáld meg beilleszteni a napirendedbe, tömegközlekedésen vagy evés közben pl elég sokat lehet olvasni. Lefekvés előtt is jobb, mint telefonozni.

2023. aug. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Aki lepontozgat minket, az menjen és keressen magának valami értelmes elfoglaltságot ehelyett (gondolom, olvasni nem szeret, így azt nem mondom...)
2023. aug. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkit felpontoztam, de ahogy nézem kevés voltam ehhez.

Igen, valóban a minőség többet ér.. Talán ezért is találok nehezen új könyveket. Nem olvasok el minden ajánlást, nagyon megszoktam gondolni, hogy miket olvassak el, mert tudom, hogy nincs sok időm, de sokszor szégyellem magam emiatt, mert az olvasással rengeteg új ismeretet is tudnék szerezni, de egyszerűen főállás, egyetem, sport, hobbi mellett nem jut elég idő rá.. Viszont a megszerzett könyveimet nagyon óvom, szerzők szerint rendezve, az évek alatt azért jó pár összegyűlt.

2023. aug. 13. 21:56
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha az olvasás a legfontosabb dolog az életedben, akkor leszel „könyvmoly”, bár én nagyon nem szeretem ezt a kifejezést.


Az olvasás egy szórakozási forma, erőltetni ne erőltesd, másoknak ne akarj megfelelni.


(Annak az esélye, hogy valakivel beszélgetni fogsz egy könyvről, értve ez alatt, hogy mindketten szinte egyszerre és nemrégen olvastátok, tehát tudtok mást is mondani azon kívül, hogy jó/rossz volt, nagyon kevés.)

2023. aug. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nem attól vagy könyvmoly, ha elolvasol minimum 50 könyvet minden évben, és az is mind szépirodalom."

De azért lehetsz attól is. :)

2023. aug. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 Persze, aki ezt csinálja, az egyértelműen könyvmoly :D Csak azért hoztam példának, hogy nincs ilyen mennyiségi és minőségi kritérium
2023. aug. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudsz könyvmoly lenni csak azért, mert az akarsz lenni. Könyvmoly az, aki elsődleges szórakozási, kikapcsolódási formának az olvasást tekinti, akinek gyorsabban kezd verni a szíve, ha bemegy egy könyvesboltba vagy beleszagol egy könyv lapjai közé. Van akiben ez megvan és van, akiben nincs, nem lehet és nem is érdemes erőltetni.


Egy könyvmoly nem magasabb rendű, mint a többi ember, egyszerűen így van bedrótozva. Ha szeretsz sportolni, a barátaiddal lenni, egyéb más dolgokat csinálni kikapcsolódásképpen, akkor tedd azt, nem vagy kevesebb tőle. Ha van időd és kedved, akkor olvass, nem kell számolgatni a könyveket, oldalszámokat és főleg nem szabad ezen stresszelni magad. Az olvasás legyen kikapcsolódás, nem pedig teljesítendő feladat.

Legyél egyszerűen olvasni szerető ember.

2023. aug. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%

Egyébként tényleg borzasztóan túl van tolva ez a szó. Mintha valami különleges képesség lenne, és lenne egy alap szint, amit meg kellene ugrani, hogy magadra ragaszthasd ezt a címkét.

Olvass, ha van kedved. Azt, amit szeretnél. Nem kell hozzá "könyvmolynak" lenni.

2023. aug. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!