Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlotok nekem könnyen...

Ajánlotok nekem könnyen érthető történelmi könyveket (regényeket)?

Figyelt kérdés
2010. okt. 17. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Alan Savage - Anjou Margit: A rózsák háborúja

[link]

2010. okt. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én szerintem tudnék,de milyen korszak érdekel? Ókor, Középkor? Újkor?
2010. okt. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
bármilyen korról irhatsz
2010. okt. 18. 13:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezeket a történelmi regényeket olvastam és csak ajánlani tudom őket. Többet írtam,hogy tudjál válogatni.


Harold Lamb: Nagy Sándor: életrajzi regény és remek korrajz


Hermann Schreiber: Attila a király,vagy Gárdonyitól : A láthatatlan ember: szintén Attiláról szól


Harsányi Zsolt: Szólalj szólalj virrasztó(Zrínyi Miklós horvát bán, költő élete és kora), Mathias Rex (Mátyásról szól és koráról)


Aztán:

Prus: Fáraó: Apja halála után az ifjú reformer fáraó szembeszegül a papok hatalmával, akik erre összeesküvést szőnek ellene.


Mika Waltari: Sziuhe Az Ókori Egyiptomban játszódik. Ehnaton eretnek fáraó orvosának lenyűgöző és kalandos életét mutatja be.


Makkai Sándor: Magyarok Csillaga: Két szálon futó történet: István királyról és a halászból lett testőréről. Van benne egy csipetnyi szerelem is.


Somogyvári Gyula: A Rajna ködbevész: Budavár visszafoglalásáról szól(1686) illetve egy magyar lány és egy sebesült német katona kapcsolatáról.


Cecil Roberts: Ellenségek: Egy bajor és egy angol család tagjainak szemszögéből mutatja be az első világháború kitörését, borzalmait és a háború utáni életet.

2010. okt. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm
2010. okt. 19. 15:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Philippa Gregory - A másik Boleyn lány

De még sok más hasonló témájú könyve van


[link]

[link]

[link]

[link]

2010. okt. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!