Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Angol könyv ami viszonylag...

Angol könyv ami viszonylag egyszerű?

Figyelt kérdés

Egy regényt keresek, ami izgalmas vagy jó olvasmány és kapható angolul, mert szeretném gyakorolni a nyelvet és ezért olvasni szeretnék, de nem annyira nehéz olvasmányt.

Valaki nem tudna esetleg valamit ajánlani?

Előre köszi :)



2023. szept. 19. 21:54
 1/6 anonim válasza:
65%
Harry Potter
2023. szept. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Amerikai(!!) ifjúsági irodalom, lehetőleg 1, az elmúlt 5-10 évből 2, ne legyen high fantasy. Azokhoz bőven elég az alap angol, pont jók arra hogy rászoktasd magad az angol olvasásra. Ajánlani nem nagyon tudok ilyet, mert annyira nem az én műfajom, de emlékszem anno a raven boyst angolul olvastam, és viszonylag jó is volt.
2023. szept. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ajánlanám Dick Francis műveit, krimiket írt, melyek különféle lovas környezetben játszódnak. Elsősorban a régebbieket ajánlanám - kb 40 könyvet írt, az első húszból válogass :D - kivéve a Bonecrack címűt, az valahogy olyanra sikeredett, mint amikor az embernek hegynek fel még tolnia is kell az autót (bár, jut eszembe, azt csak magyarul olvastam, mikor megjelent, 89-ben, elképzelhető, hogy a műfordítás volt nagyon rossz). Francis a nyelvezetét tekintve olyan közép-középkönnyű.
2023. szept. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
...egyébként a kérdés sületlenség, mert az ellenkezőjének volna értelme, hogy melyik az a pár könyv, amelyiknek csipkés a beszéde. A mai, azaz mondjuk 1950-től idáig alkotott kaland-, háborús- vagy bűnügyi regények íróinak nyelvezete elég egyformán lapos. Hogy minden tizedikbe becsúszik egy shall vagy lest, az értékelendő, de azért aki olvasóként könyvenként egyetlen egy ilyen keményebb dió szót nem tud leküzdeni, utánanézni, megérteni, az ássa el magát. Én, bár sok százat elolvastam, kettőnek a nyelvezetét tudnám olyannak mondani, amelyek túllépnek a félanalfabéta tömegek nyelvhasználatán, de a kettőből az egyik az maximálisan unalmas könyveket írt. :D
2023. szept. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
(mármint persze mindig leszámítva az adott téma szaknyelvét, az nyilván mindenben van, potterben varázspálca, repülősben csűrőlap, tengeralattjárósban szonár, orvlövészesben széljárás, afgánosban RPG meg AK, nyálas kislányos lovaskönyvben középügetés, stb)
2023. szept. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
miért nem próbálsz meg egy kétnyelvű könyvet? ha rá keresel így elég sok található, bal oldala angol nyelvű, jobb oldalon ugyanaz a tartalom mint a balon csak magyarul, nagyon sok ilyen könyv van
2023. szept. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!