Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Wordben írok, párbeszédeket...

LeonScottKennedy kérdése:

Wordben írok, párbeszédeket automatikus listázással vagy szimplán szóközzel kell / érdemes írni?

Figyelt kérdés
2023. szept. 21. 02:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az automatikus listázást felejtsd el, ha valaha is be akarod küldeni akárhova is az írásaidat. Kb azonnali kizáró ok nagyon sok pályázaton.

Gondolatjel, szóköz. Maximum egy minimális behúzást tegyél a bekezdések ellenére, ha fontosnak érzed, de már az sem igazán divat.


(Lábjegyzet: a gondolatjel az a hosszú vonal. NEM megfelelő a sima kötőjel helyette. Sokan nem szokták tudni.)

2023. szept. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

#1


Kösz! Ja, én is így gondoltam. A Dűne könyvek megvannak, azoknak a formáját próbálom másolni, mivel én is sci-fit írok. Szóval ott olyan, hogy (látszólag) egy szóköz a gondolatjel után, szóval én is úgy csinálom. Illetve ugyanannyi térköz a sorok között, mint a bekezdések között, szóval én is ugyanannyi térközt hagyok mindenhol. És a bekezdések behúzása relatíve kicsi, szóval én is pont annyira írtam be a behúzás értékét, amennyire szemmértékre legjobban meg tudtam állapítani.

2023. szept. 21. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!