Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen egy jó és izgalmas...

Milyen egy jó és izgalmas krimi történet, amit elolvasnál?

Figyelt kérdés

2023. okt. 21. 18:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én speciel a klasszikus krimit szeretem: minden bizonyíték és fontos esemény az olvasó elé van tárva, hogy ő maga is rájöhessen a megoldásra, ha elég furfangos. Illetve fontos hogy a nyomozó karakter ne egy öntelt p*cs legyen, aki fesz emlékezteti az olvasót hogy mennyivel nagyobb zseni. No meg ugye az alap elvárások: legyen meg benne a rejtély, legyen kacifántos, és legyen dinamikus. Plusz pont ha zárt helyen játszódik, a tettes köztünk van helyettel.

Kb mint Agatha Christie-től a Tíz kicsi néger vagy a Gyilkosság az Orient Expresszen.

2023. okt. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, ami át van rendesen gondolva, és az író érti is mit ír.


Ez fõként érzelmi intelligencia, ismerni kell az embereket, hogy mi visz rá valakit, hogy felrúgja a társadalmi konvenciókat.


Egy jó krimiben nem csak értem az elkövetõ motivációját, de át is érzem, valahol szimpatizálok is vele.


Sok olyan krimi van, ahol azon szörnyülködsz, hogy micsoda beteg állat ez, hogy tehette, stb.


Olyan jóval ritkább, ahol arra csodálkozunk rá, hogy milyen könnyen megcsúszik az ember, és válik az átlagos élet a híradó fõcím sávjává.



Emellett természetesen kell a hagyományos értelemben vett intelligencia és utánnajárás is.


Krimihez amennyiben gyilkosság a téma, az írónak ismernie kell az emberi testet, hogy minek milyen hatása van, milyen tünetek lesznek stb.

Ha meg valami maffia sztori, akkor meg a pszichológiát, fegyvereket, drogokat, bûnszervezetek dinamikáját.


Meg nem csak elhiteti velem, hogy a szereplõk intelligensek és kompetensek, de én mint olvasó is annak érzem magam.


Ha már az elsõ pár oldalon átolvasva tudom, hogy mire megy ki a játszma, az már unalmas.

De az meg, ha a könyv 3/4énél az író bedob egy teljes hajtû kanyart és valami tök más lesz mint amit eleinte ígért, akkor becsapva érzem magam.

Azt se szeretem, ha maszatolás van, ha tudom, hogy az író nem nézett utána.



Egy szóval itt nem lehet blöffölni, meg kell csinálni a házi feladatot is, ami ha nem vagy az egészségügyben vagy bûnügyben otthon amúgy is, elég nehéz lehet.

nov. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!