Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elolvasnátok egy ilyen történe...

Elolvasnátok egy ilyen történetet amatőr író tollából?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy a főszereplő lány/nő kitalálna magának egy listát. Persze, nem ilyen tipikus bakancslistát, mindent egy kicsit még extrábbra tervezne, közben esetleg járná a világot. Most nem tudom így kifejteni, mindent nem is akarok elmesélni. :)

Arra, hogy amatőr író vagyok nem csak úgy kell gondolni, hogy temérdek helyesírási hibával lezavarok egy történetet és egy gimiből indulva a kórház ajtajáig jutok, mert a főszereplő terhes lett.. Na jó, a szarkazmust most arrébb rakom. (Akinek nem inge..!) Van egy kis tapasztalatom írással kapcsolatban, szeretem ezt csinálni, és már látta "értő" szem is néhány karcolatomat, így talán azt állíthatom, hogy jók is.(?) Sajnos eléggé bizonytalan vagyok, nem szeretem másoknak megmutatni, de gondoltam megkérdezem, hogy érdekelne-e ilyenu titeket. Bárkit. /Már van egy blogom, de oda csak mindenféle szösszenetet rakok (és tervezek több fejezetet is majd, de ennek külön blogot csinálnék) Köszönöm, ha időt szánsz rám!



2017. ápr. 18. 10:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Engem érdekelne.
2017. ápr. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Még csiszolgatom a prológust/bevezetőt, illetve várok még egy-két hozzászólást, de amint kész van, belinkelem vagy eljuttatom hozzád.
2017. ápr. 18. 19:08
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha érdekesen van megfogalmazva, akkor el:]
2017. ápr. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én szívesen elolvasnám, már csak azért is, mert én is szeretek írni, hátha tanulnék valamit tőled. :)
2017. ápr. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
én is elolvasnám
2017. ápr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy ennyien érdeklődtetek, és bár még egészen gyér és még üres a felület, de már egy bevezetővel több, ropogós blog: [link]

Próbálok majd a kinézetén javítani, illetve barátságosabbá tenni. Illetve nézzétek el, már átolvastam párszor, de lehet átsiklott néhány dolgon a szemem.

A lényeg, hogy élvezzétek az olvasást! :)

2017. ápr. 22. 22:59
 7/13 A kérdező kommentje:
A 4-es válaszolónak: Annyira nem tartom magamat jónak, hogy tanuljanak tőlem, de végülis miért is ne, akár egy-egy szó átvétele. Ha gondolod és van blogod, átlinkelheted privátban vagy a blogon is sikkanthatsz. :)
2017. ápr. 22. 23:19
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#7, én sem vagyok profi, szóval miért is ne. :D

A konfliktusok nem tudnak letelepedni. :)

Befőttesüveg egy szó.

"A toll csakúgy serceget a papíron, mint még sohasem azelőtt, versenyzett a gondolataimmal a tintanyom." Ez a mondat nagyon tetszik. :) De a sercegettről lemaradt egy t.

"Lassan sajogni kezdett a csuklóm így elégedetten letettem az íróeszközt és még pár pillanatig a kuszán kanyargó betűket néztem." Csuklóm után vessző, meg talán az és elé is, azt nem tudom. :D

"más számára értéketlen" után is vessző, mert ez így olyan, mintha a medve lenne értéktelen, nem az anyagdarab.

Ha albérlet, akkor nem csak lakás?

"a rakás egy a szekrény valamely rejtélyes zugából előhúzott bőröndben landolt. " Én ezt a mondatrészt képtelen vagyok értelmezni. A szekrényből, a sarokból, vagy a bőröndből volt egy?

Megfejthetetlen póz? :D

Legalább addig, nem addig legalább.

"Szuszogva kaptam a mobilomhoz automatikusan, mintha nem egy sorsdöntő lépésre készülnék." Hogy függ össze a sorsdöntő lépés a telefonnal?

Ha Abban a pillanatban, akkor Azelőtti.

Illetve elé vessző. És ha már következő, akkor nem lehet elindult; itt csak a jelezte mutatja a múltidőt.

Legalább tíz percen belül? Inkább minimum tíz perc múlva. Repültél már? Mit csinálsz egy reptéren 10 perc alatt? :D

Az izgalom pillanatában? Milyen izgalom? Inkább izgatottságomban.

Meglehetősen után jól. Hát ez jó. :D

Ha egy papírt kezdesz el nézni, az nem megfigyelés, hanem inkább látás. És hatalmas után vessző, mert gondolom nem a fal volt hatalmas, hanem a ház.

"Nos, londoni illetve egy kicsivel hamarabb indul egy oxfordi gép." Ez így értelmetlen.

Miért buszokra? Nem megy Londonba és Oxfordba is. Szóval csak buszra. De egyébként mehetne akár taxival vagy stoppal is, miért kell leszűkíteni a kört buszra?

Nem a nőt láttad, hanem a nőn.

Egy mondaton belül két pedig.

Aztán nem ezenfelül, ami amúgy is két külön szó, hanem ezért.

Intézte a szót után vessző.

Már ismertem után vessző, mert az embert ismerted, nem a gőgjét.

Egy hirtelen elé egy és kéne.

Edit nem rakhatta rá a telefont. :D

Betekintést lehet nyerni, nem belátást.

Remélem után nem kell vessző.


Egyébként prológust írtál, nem bevezetőt - az teljesen más. :)

Mindent összevetve az ötlet nagyon jó, de ez az iromány sok csiszolást igényel még. Nehezen tudom elképzelni, hogy tényleg többször átolvastad. A kérdésed alapján jobbat vártam volna, vagy legalább igényesebbet.

A szöveg hemzseg a stilisztikai hibáktól, az egész nagyon szofisztikált akar lenni, de néha beszúrsz egy-két teljesen egyszerű szót, ami elrontja az egészet. Vagy ez, vagy az. A profilodon láttam a mottót, és leesett, honnan jött neked a körmondatok ötlete. :D Annyira túlbonyolítottad, hogy szinte olvashatatlan, nem lehet követni a gondolatmeneteidet. Megjelenítettél egyes motívumokat, amik alapján az ember kifejtést várt volna a főszereplő hátteréről, de átugrottad. Mondjuk a cikázó gondolatok helyett a képről írhattál volna. El tudom képzelni, hogy ezek a fejedben jól hangozhattak, de nem sikerült átadnod a mondanivalót.

A küllemről is írnék. A borítókép nagyon tetszik, de nem illik igazán ehhez a bloghoz, szó sem volt levélről benne. A címet gondolom még kifejted a történet során. A gif jobb lett volna, ha alul kap helyet, és nem a szöveg mellett, mert igencsak zavaró olvasás közben. Egyébként az oldal szép, letisztult.


Építő kritikát próbáltam írni, nem megbántás volt a célom. Ha mégis úgy sikerült, elnézést kérek. Az ötleted nagyon jó, kíváncsi vagyok a folytatásra, de nem ártana egyszerűbben fogalmaznod. Kb. ahogy beszélsz. Nem hiszem, hogy ilyen nyelvezetet használsz a mindennapokban. :) A továbbiakban többszöri átnézést javaslok, esetleg hibakereső alkalmazását.

Sok sikert!

2017. ápr. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Lemaradt, hogy #4 vagyok. :D
2017. ápr. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja és a csakúgy-ot ebben az esetben külön kell írni. :)
2017. ápr. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!