Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Gyűrűk Ura-rajongók, tudnátok...

Gyűrűk Ura-rajongók, tudnátok ezekre válaszolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kezdő Gyűrűk Ura-szerelmes vagyok, és lenne néhány kérdésem. Nagyon megköszönnén, ha "spoilerek" nélkül válaszolnátok:D


1. Mi a helyzet a Középfölde Históriája könyvsorozattal?

Tudom, hogy a Helikon adja ki magyarul a részeket, és a 12-nek már a fele piacon is van (idén pedig valószínűleg érkezik a 7. rész), mégis mind a 12-t megtaláltam az alábbi oldalon ( [link] mindezt magyar borítóval, ráadásul elég hihetőnek tűnik. Vélemény?


-


2. Csak puhaborítóval érthetőek el a könyvek?


-


3. Találtam egy weboldalt, ahol jelenleg 3-4000 forintért kaphatóak a hivatalosan is kiadott magyar részek, míg máshol ez az ár kicsit feljebb mozog. Ráérek elolvasni, egyelőre még a Gyűrűk Urával sem végeztem, szóval próbálom akciósan megszerezni őket. Szerintetek várják tovább, vagy ezek az árak is elég kedvezőek? Szoktak egyáltalán ezekre a nagyobb könyváruházak (Libri, Alexandra, Líra) akciókat adni, ha igen, akkor van tapasztalatotok ezzel, hogy mikor? Vagy ha bárhol is elérhetőek, akkor gyorsan csapjak le rájuk, mert nagy a veszélye annak, hogy elfogynak?


-


4. Ha jól tudom a 12 könyv egyes darabjai nem mind új történetek, hanem egyfajta "magyarázatok" a Szilmarilokhoz és/vagy a Befejezetlen regék Númenorról és Középföldéről-hez. Hány ilyen van, és melyek ezek? Hülye kérdés, de szerintetek ezeket az úgymond nem teljesen új történeteket is megéri elolvasni?


-


5. Sajnos anno gyerekként előbb láttam a filmeket, mint ahogy a könyveket olvastam...

Akivel ugyanez történt, az hogy élte meg az olvasást? Így is nagyon élvezte?


Előre is köszönöm:D



#könyv #Gyűrűk Ura #Középfölde Históriája
nov. 16. 09:51
 1/3 anonim ***** válasza:
59%

Előbb talán be kellene fejezned a könyvet, és ha tetszett, csak akkor tűnődni azon, hogy mit is akarsz a továbbiakban.


[link]


Vásárlás előtt mindenképpen tölts el hosszabb időt a könyvekkel, mert a köteteket felesleges porfogónak megvenni (akár angolul, akár magyarul). Sokak számára csábító, hogy még ennyi oldalt olvashat ebből a világból, de ha csak egyszer olvasod el őket, vagy éppen egyszer sem, akkor inkább felejtsd el, és olvass mást. Tudom, nehéz a birtoklási vágyat legyűrni, de ne a pillanat hevében dönts.

nov. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Így van, a Helikon adja ki őket, és már a 6. résznél tartanak. Ha jobban megnézed amit linkeltél, ott is csak a 6. részig érhető el.


2. Igen.


3. Új könyvek esetén a standardnak mondható ár az a borítóár -25-30%, ennél olcsóbb egy darabig nem igazán lesz és ennél többet sem feltétlenül érdemes adni érte. De ezek a könyvek ugye nem épp a nagyközönség számára készültek, hanem egy szűk igényt elégítenek ki, így előfordulhat, hogy megjelenés után 1 évvel már 50+ %-os akciókkal fog menni, hogy megszabaduljanak a készletektől. Persze gondolom a kiadó is tisztában van ezzel és eleve nem nagy példányszámban nyomták őket és nem lesz gondjuk a készlettel.


4. A teljes sorozat, azt mutatja be, hogyan fejlődtek az egyes történetek és érték el a végleges formájukat. A történetek korai/alternatív változatait mutatja be főleg, jegyzetekkel ellátva. Hogy mi éri meg neked és mi nem, azt nem dönthetem el helyetted, ha irodalomtörténelmi szempontból is érdekel Tolkien munkássága, akkor hajrá.


5. Nem gondolnám, hogy bármit befolyásolna a film az olvasási élményen.

nov. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
2-es, nagyon köszönöm.
nov. 16. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!