Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Észrevettetek ilyet magatokon...

Észrevettetek ilyet magatokon olvasás közben?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre magamon mikor olvasok de főleg ha így olvasok:

Lassabban a megszokotthoz képest oda figyelve a szavakra és persze ahogy tudom úgy elképzelem azt amit tudok meg persze valamilyen módon , hogy mintha egy kicsit minden lelassulna körülöttem és érzem, hogy elég erősen, hevesen ver a szívem és valamikor már szinte fáj.

Mi ez ? Veletek is van ilyen?



nov. 23. 20:27
 1/4 A kérdező kommentje:
És egyébként meg tök durva a ez a dolog.
nov. 23. 20:27
 2/4 anonim ***** válasza:

Akkor van velem ilyen, mikor egy nagyon jó, magával ragadó könyvet olvasok. Aztán mikor hirtelen feleszmélek, rádöbbenek mekkora csönd van. Mivel addig szinte hallom a szereplők hangját, ahogy "elmesélik" a történetet.

Bár a szívem csak akkor ver hevesebben, mikor izgulok a szereplőkért, vagy a történet vége miatt. És ugyanígy olvasok, mint te, próbálom elképzelni.

nov. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mert azt meg egyébként tudom , hogy vannak különféle olvasási technikák.

Gyors olvasás

Akkor az a fajta olvasás amikor épp hogy csak átfutunk rajta, hogy átlássuk , hogy mégis miről szól habár azt hiszem ezt inkább tanulás során szokták alkalmazni.

Végülis több féle olvasási módszer van.

Meg persze ki miért olvas.

Valaki csak szimplán szeret olvasni, kikapcsolódásként meg hát azért az olvasás sok mindenre is jó pl fejleszti az agyat , szókincset bővíti, segít rálátni az ok-okozati viszonyokra.

Azt tudom , hogy valóban sok mindenre jó az olvasás mert egyszer olvastam erről több cikket is meg kutatásokat.

nov. 23. 22:30
 4/4 anonim ***** válasza:
28%
Én általában 3 mondat után elkezdek ásítozni és hagyom is a fenébe
nov. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!