Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Papír alapú könyvből sokkal...

Papír alapú könyvből sokkal könnyebb olvasni, mint laptopról vagy mobiltelefonról? Ti is éreztétek már, hogy türelmetlenek vagytok, amikor elektronikus eszközről olvastok?

Figyelt kérdés
Továbbá:Jobban megmarad fejben, amit papírról olvasunk?

dec. 15. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Ezt tapasztaltam/tapasztalom.

Amikor könyvből olvasok, akkor csak úgy lendül az idő, észre se veszem hogy eltelt. A tartalomra pedig mindig emlékszek, főleg a jellegzetes kis részletekre.

Laptopon pedig, mindig türelmetlenkedek legyen már vége, mennyi van még hátra, biztos eltelt x idő. Pedig csak pár perc telik el. A végén pedig csak nagy vonalakban emlékszek arra, amit olvastam, pedig jó könyv lett volna.

dec. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
rám nem igaz. ugyan a szememet rontja, a gépről olvasás, de ugyanúgy élvezem azt is. Kindle-m is volt több évig, nemrég romlott el, olyan típusú volt ami még csak a szemedet se rontja. Nagyon szerettem rajta olvasni.
dec. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Kindle olvasómat most cseréltem le egy másikra. Már nincs opciója, papíralapú könyvet nem veszek a kezembe annyira praktikus. Táblagépen még igen, de laptop-on nem tudnék olvasni. Az e-booknak egyetlen komoly hátránya van, hogy nem fogom kézbe a borítót, nem rögzül könyvszerűen.Hamar felejtős így egy könyv.
dec. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Én mindig is elektronikus eszközön olvastam könyvet, sosem vettem kézben rendes könyvet, aztán egyszer kénytelen voltam megvenni az egyik könyv részét papír alapún mivel elektronikusan még nem volt elérhető.

Aztán amúgy rém idegesítő volt számomra úgy olvasnom könyvet, szeretek hátra dőlve feltartva fogni a kindle-t, de könyvnél nagyon rossz volt, mindig fogni kellett a lapokat ne hajoljanak vissza, aztán mindig jobban kellett hajtani vagy lenyomni erővel hogy a lap szélénél ahol a vágás van ki olvassam a betűket, nem beszélve a fogásról is, baromi nagy volt a könyv a kindle-höz képest, így ilyen test helyzetbe fogni is rossz volt, szóval ja hiába néznek ki a könyvek külsőleg a borító miatt királyul, többször nem vettem papír alakú könyvet.

dec. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Ez természetes.
dec. 16. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%
Alapvetően az e-eszközökön való olvasásnak más a fiziológiája,mint egy hardcopy könyvnek. Máshogy működik közben az agyad. Az e-olvasás leghangosabb ellenzői erre mondják, hogy ha nem olvasol eleget igazi könyvet, akkor elbutulsz. (Ami elég durva sarkítás, és max félig igaz.)
dec. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
#3. válaszoló: Érdekes, hogy én is így érzem. Vannak olyan könyvek, amiket e-book olvasón olvastam és volt már úgy, hogy ugyanannak a könyvnek másodszor is nekiálltam, mert annyira nem emlékeztem rá. Papír alapú könyvvel ilyen még nem fordult elő.
dec. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7-es.Azért ez elég meglepő. Nálam fordítva működik. Zavar a mesterséges fény.
dec. 16. 09:42
 9/12 anonim ***** válasza:
62%

A laptop/mobil nagyon nem egyenlő egy eolvasóval. Már eleve a kifogád is: zavar a fény - az eolvasók kijelzője teljesen más, speciális e-ink, ami teljesen azt az érzést nyújtja, mint a papír. A megvilágítás is teljesen másképp van beépítve, nem bántja úgy a szemet, mint a telefon megvilágítása (de akár teljesen ki is kapcsolható).


Amíg nem eolvasón olvasol ekönyvet, kár összehasonlítani a papíralapú könyvekkel, mert az előnyei többségét nem érted, nem tapasztalod.

dec. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az eolvasóval nincs tapasztalatom.
dec. 16. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!