Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak engem idegesít egy...

Csak engem idegesít egy könyvben a helyszín, vagy épület leírása? Túl kevés az infó hogy eltudjam képzelni.

Figyelt kérdés

Például: Beléptek a terembe, ahol hatalmas oszlopok futottak a boltíves mennyezetig, kanyargós lépcső vezetett a felső szintekre, a hálószobák az innen nyíló folyosókon voltak.


Ezt most találtam ki, de remélem érthető, egyszer egy teremben vagyunk magas oszlopokkal boltívvel, akkor akkor hogy lehet ott felső szint?

Általában 2 mondattal el van intézve a helyszín leírása ami kevés nem elég pontos, lehet csak random kitalált valamit az író vagy ő a fejében látja valóban az épületet.

De engem zavar próbálom elképzelni, de nem sikerül ezért inkább gyorsan tovább olvasok.



dec. 26. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem idegesít. Lehet a leírásnak van annyi értelme, hogy valaminek megágyaz. Pl. ha jön egy akciódúsabb jelenet, ahol fel kell menniük a lépcsőn, akkor nem a semmiből varázsol oda egy lépcsőt az író, hanem korábban meg volt említve. Esetleg valami van az oszlopokon.

Néha lehet ez az értelme ezeknek.

dec. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Roppant idegesítő lenne, ha olyan részletesen leírnának mindent, hogy pontosan el lehessen képzelni az utolsó polcig. A regények a történetükről szólnak, nem arról, milyen környezetben vannak.

Példánál meg simán lehet felső szint a terem felett (lentről boltív, fent meg sima), de az oldalán is lehetnek, hisz ha kétszintes a boltíves terem, akkor simán lehet úgy, hogy nyitott folyosó van felül.

dec. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Engem pont az ellenkezője zavar. Tolkien, Jókai és Balzac túl részletes leírásain mire átrágom magam, letelik az életem.
dec. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
A síkmennyezet csak nemrég terjedt el, régen az épületeknek a földszinten is dongaboltozatuk volt (vagy keresztboltozat, csehsüvegboltozat stb). Ezzel azt akarom mondani, hogy akinek van általános kultúrája, az el tudja képzelni a helyszínt.
dec. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam én is hogy könnyebb lenne ha több középkori építményben jártam volna
dec. 27. 10:50
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyben elképzleni nem annyira próbálom olvasás közben a helyszínt. Ha tetszik a stílus amiben a leírások vannak akkor szeretem olvasni pl hogy mittudomén milyen buján illatoztak a virágok a kertben, és akkor elképzepem a virágokat meg valami random kertet. Nem agyalok az egészen. De legtöbbször simán csak átugrom a túl hosszú tájleírásokat. Untatnak és nem igazán szoktak kelleni a történet megértéséhez.
dec. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem az író tehet, hogy nincs fantáziád.


Nekem ebből a leírásodból abban a pillanatban megjelent a lelki szemem előtt, mire gondoltál, és ha tudnék rajzolni, nagyjából egyperc alatt felskiccelném ;)

dec. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szerintem viszonylag erős afantáziám van, ha becsukom a szemem, és próbálok elképzelni valamit, akár egy olyan hétköznapi tárgyat, mint pl. egy "alma", nem nagyon látok semmit, halvány körvonalakat maximum, ha nagyon erőlködöm. Máshogy jelennek meg nekem a képek, inkább az illata jelenik meg az almának, vagy az íze, ilyesmik. Egy komplex dolog képszerű elképzelésére, mint egy boltíves terem kb esélyem sincs :D Mégsem zavarnak a leírások, szerintem azért az esszenciáját a dolgoknak jól érzékeltetik. Az, hogy "boltíves terem", vagy mondjuk "erdei házikó" ugyan nem képként jelennek meg nekem igazából, hanem "érzetekként", nehéz ezt elmagyarázni, tulajdonképpen nem alkotok meg új képeket magamban, hanem próbálom a saját tapasztalataimat felidézni, vagy hasonló filmekre visszaemlékezni, és így könnyebb. Sokszor nézek amúgy Pinteresten vagy Tumblr-ön bizonyos regényekhez fanartokat, vagy csak "aesthetic" képeket, és akkor az segít jobban belemerülni a könyv világába :)
jan. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dinnye2 ***** válasza:
Engem nem zavar. Leír, amennyit akar, a többit hozzáképzelem. De amúgy szeretem a leírásokat.
jan. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!