Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Stephen King régi könyvei...

Stephen King régi könyvei jobbak voltak?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, King régen drogozott, és azokat a könyveket, amiket ebben a korszakban írt, jobbnak, vagy legalábbis másabbnak minősítik.

Én nem ismerem annyira a szerzőt, csak pár könyvét olvastam, ezért akik jobban ismerik, mit tudnak mondani? Tényleg jobbak voltak azok a könyvei, amiket a függősége alatt írt?


jan. 15. 21:16
 1/10 A kérdező kommentje:

Ezeket olvastam eddig tőle:

Kedvencek temetője, Csipkerózsikák, Az intézet.


Illetve ma vettem meg a Billy Summerst. :)

jan. 15. 21:18
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hat én olvastam tőle. Torturat,a Sorvadj elt,A ragyogast,Az AZ-t.

Valamint elkezdtem a Lisey történetét,de azt az első ötven oldal után feladtam.Nem tetszett.

Az első négy nagyon tetszett.

Tervben vannak meg tőle könyvek,újak is régiek is,meglátjuk melyik fog jobban tetszeni.

jan. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanám, hogy jobbak voltak a régebbi könyvei, az új könyvei között is vannak nagyon jók (Pl. Álom doktor, Mr. Mercedes) és a régiek között is vannak gyengébbek.
jan. 16. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a drogok miatt jobbak, hanem mert azok voltak a fő ötletei, többet tervezgette őket. Később, ha felkapott lesz valaki valamiben, akkor várják a folytatást, az új könyveket, filmeket stb. Ilyenkor már erőltetettebb sztorik is előkerülnek vagy újrahasznosítások (Agatha Christie-nek több ilyen is volt).
jan. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Nem. SK régebbi könyveinek nem volt igazi konkurenciája. Akkoriban (és egyes körökben ma is) a horrort nagyon lenézték, a ponyvairodalom aljának tartották, így a wannabe írók nem igazán próbálkoztak vele, a kiadók meg nem nagyon szerették kiadni. SK meg elég makacs volt hozzá, hogy márpedig ő így ír és kész.


Konkurencia nélkül pedig könnyű volt megszerezni a Mester, a Horror Királya, és más hangzatos címeket. A többit meg eleintézte a nosztalgia.

jan. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#5


Lám, a makacsság, ha jól használják, még hasznos is tud lenni

King jól tette, hogy ragaszkodott a saját álláspontjához.

jan. 17. 19:46
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Èn elég jól ismerem a munkàit, a 90%-át már olvastam, ( minden könyve itt van a polcaimon). Szerintem nagyon jók a règiek is és az újak is. Nekem pl a tavalyi Tündérmese kedvenc lett, azelőtt pedig a Csipkerózsikák, a Minél véresebb, és a Lisey története is. A régebbi könyveiből a kedvenceim a Cujo, Állattemető, A két Rose, Halálsoron, Rémkoppantók, Tortúra, Halálos árnyék, Hasznos holmik, Sorvadj el, A remény rabjai, Titkos ablak titkos kert, Bilincsben.
jan. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ő azért tart egy egzakt színvonalat folyamatosan. Azért ennyi évtizede írni nem kis dolog. Új könyvei közül a 11/22/63 például zseniális, pedig nem is horror. De annyira jól írja le azt a kort, hogy elképesztő. Mintha ott lennél. A Revival se semmi. Ez a 2 van meg angolul. Sokszor jobb úgy olvasni.
jan. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#4 Egyébként King pont nem tervezgette semennyit se a könyveit, leült s írta, mindössze egy alapkoncepció után, bárnemű vázlat vagy skicc nélkül, sokszor még azt se tudván, hogy mi lesz a könyv vége. :D
ápr. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát... Nagyon kedvelem az írót, de mivel kell hozzá egy nagyon sajátos hangulat, sajnos még nagyon keveset olvastam tőle (asszem 9-et), de tervbe van véve, hogy mindent elolvasok tőle, ugyanis imádom.

Az új könyvei közül az Álom doktort és az Intézetet olvastam, és őszintén, egyik sem nyerte el a tetszésem. A régi könyvei zseniálisak (de simán lehet, hogy az újak is, csak nem volt hozzá hangulatom. Mondom, Kinghez nekem nagyon sajátos hangulat kell)

ápr. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!