Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Megéri elolvasni a klasszikusn...

Megéri elolvasni a klasszikusnak számító Dr. Holmes könyveket?

Figyelt kérdés
Engem nem igazán fogott meg soha a krimi. Nem volt bajom vele. Semlegesen álltam hozzá. Viszont Holmes személyét úgy is ismerem, hogy sem a filmeket, sem a könyveket nem olvastam. Ennyire klasszikus lett. Elgondolkodtam rajta, hogy elolvasom a könyveket, viszont nagyon felemás véleményeket hallok. Valaki azt mondja, hogy a filmek sokkal jobbak, mint a könyvek, valaki pedig épp az ellenkezőjét gondolja. Nektek tetszett a könyv vagy inkább a filmek jöttek be?

febr. 2. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kérdés Sir Arthur Conan Doyle könyveire, a Sherlock Holmes-krimikre vonatkozik, akkor én nem feltétlenül ajánlom. Sokaknak zavaró, hogy a főhős egy öntelt p*cs, másokat meg az újkori angliai környezet borít ki.


Én szinte minden Holmes-történetet elolvastam, és bár alapvetően szerettem őket, de azért voltak pillanatok, amikor vagy a régi Anglia, vagy Holmes jelleme miatt inkább félretettem egy-egy könyvet. Némelyiket akár fél évre is.


Ha te alapvetően nem szereted a krimit, akkor nem hiszem, hogy neked való a Holmes-történetkör.

febr. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megéri elolvasni. Én szeretem a történeteket, a hibáik ellenére is (számomra fájdalmasan alul van írva némelyik: oké, hogy a főhős egy zseni, és minden apróságból pontos következtetésekre jut, de sokszor jó lett volna többet olvasni az ügy felderítéséről). Számomra viszont pl. a #1 által említett jellegzetes környezet (viktoriánus Anglia) kifejezetten vonzó volt, nagyon jól behúztak a történetek ebbe a világba. Ha történelem kicsit is érdekel, szerintem már csak az érdekes korrajz miatt is érdemes lehet elolvasnod.
febr. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretem a történeteit.

Legkedvesebb könyvem a Sátán kutyája.

febr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A Holmes-világ legnagyobb része a több kötetnyi novella, szóval ha nem jön be, nem veszítesz sok időt. Speciel én nagyon szeretem őket. Itt többet megtalálsz:

[link]

febr. 5. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
keresés szerzőre: conan doyle.
febr. 5. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A könyvek több különálló rövid történetet tartalmaznak, olvass el belőlük egyet-kettőt, aztán eldöntheted, hogy érdekel-e a többi.

[link]

febr. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!