Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Be lehet csak úgy menni a...

Be lehet csak úgy menni a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárba?

Figyelt kérdés

Láttam képeket, hogy milyen szép, és szívesen megnézném. De sosem jártam még ilyen nagy könyvtárban, csak helyi kisvárosiban. Ha nem akarok kölcsönözni, be tudok csak úgy sétálni az ajtón, vagy kell valami látogatói jegyet fizetni?


Bocsi a hülye kérdésért.



febr. 5. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Napijegy 1650, csoportos vezetés (érdemes, mert akkor mondanak is hozzá valamit) 1900, diák 600.
febr. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 FarkasKölyök. ***** válasza:

Szia! Nem hülye kérdés. A kisebb tagkönyvtárakba általában be tudsz "csak úgy" sétálni, a Központiba (amire gondolsz) viszont beléptetőrendszeren keresztül kell menni, azaz oda valamilyen kártyával vagy jeggyel kell rendelkezni. Vehetsz napijegyet, de felesleges, az főleg külföldi turistáknak van és drága is - csináltass helyette egy regisztrációs olvasójegyet, az (jelen pillanatban) 400 ft egyszeri kiváltási díjjal jár (kell hozzá érvényes lakcímkártya, de nem kell, hogy budapesti legyen), így bekerülsz regisztráltként a rendszerbe, kapsz egy egyedi vonalkóddal rendelkező kis sárga papírkártyát, amit utána magaddal kell hordanod és évenként kell megújítani (a megújítás az ingyenes volt eddig), vagy akár később upgradelheted is kölcsönzőjeggyé. Ennek az előnye, hogy jóval olcsóbb, mint a látogatójegy és egy éven át akkor mész be, amikor csak akarsz és ahányszor csak akarsz nyitvatartási időben. Utána pedig csak meg kell újítanod (és az sem lényeges, hogy folyamatosan meg legyen újítva, kimaradhatnak évek is, utána ugyanúgy lehetett folytatni eddig a dolgot, mint előtte.)


Ha még nem voltál, akkor remélem segített a válasz, ha már voltál, akkor meg remélem tetszett a hely, én nagyon szeretem, egyik kedvencem a városban :) Amit az első válaszadó írt, pl a tematikus séta, vagy csoportos vezetés is érdekes lehet, sok plusz, új infót hallhatsz és van, hogy olyan részekre is bemehetsz, ahova amúgy nem mehetnél egy olvasójeggyel vagy szimpla látogatói jeggyel - ezekhez viszont tényleg vagy spéci külön jegy kell, vagy pedig vadászod az évenkénti pár ingyenes ilyen eseményt és gyorsan regisztrálsz rájuk.


Itt a link az aktuális díjszabáshoz: [link]

ápr. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! :)
ápr. 1. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!