Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potterben ezek a karakte...

Harry Potterben ezek a karakterek ha rászórnának valakire gyilkos vagy kínzóátkot akkor lenne olyan helyzet, hogy az átok hatásos legyen?

Figyelt kérdés

Tehát nagyjából annyira hatásos mintha egy igazi, vérbeli, gonosz, halálfaló adta volna le. Azért fogalmazok így mert pl Lucius is az volt de egyszer nem láttam, hogy használt volna ilyen átkokat, a második részben Harry ellen mondjuk azzal készült. Viszont Lucius és családja inkább csak azért szolgálta Voldemortot mert rettegtek tőle, hogy úgy járnak mint Karkarov. Nem úgy mint ifj Barty, Bellatrix vagy Doholov.


Én személy szerint az ő karakterükre gondolok és utána írok olyan szituációt amikor eltudom képzelni, hogy hatásos lenne az átok. És, hogy mit gondolok erről.

Harry, Wasley család, Hermione, Dumbledore, Victor Krum, Seamus, Cedric, Neville, Horatius Lumpsluk meg ugxe Draco és a bandája Pansy Parkynson, Crack, Goyle, Nott, Zambini, Militsen Bulltstrod, Marcus Flint

Vannak karakterek akikről kevésbé tudom elképzelni ezt mint pl Cho vagy Luna azért is nem írom be az ő és még pár tanár nevét.

Igaz Nott csak a harmadik részben logót inkább velük de az apja neki is halálfaló! Bulltrode és Flint is csak néha feltűnnek.


Nézzük a szitukat. Pl amikor Fredet megölné mondjuk Ron vagy valamelyik családtagja szemeláttára Rookwood. Vagy ha Ginny jobban bekattant volt Harry halála miatt. Vagy mondjuk Neville a szülei miatt Bellatrix ellen. Bár Neville is túl szerénynek tűnik ahhoz.


Van viszont pár körülmény amit furának tartok. Ugye a jó Brigádból egyedül Harry volt az aki Sirius miatt használt Bellatrix ellen kínzó átkot de gyilkost nem. És az lesebzi egy kis időre de annyira mégsem hatásos mint kellene.

Viszont Piton nem kegyetlenségből vagy dühből öli meg Dumbledoret. Mert ő amúgy is szenvedett és Piton amúgy is csak kémkedett a filmek alatt sosem állt rossz oldalon. Az átka mégis végez vele. És ott van ugye féregfark (Pettegrev) aki szintén inkább gyávaság miatt áll Voldemort mellé mégis végez Cedricel. És elvileg az aurorok is tudják használni pedig ők sem gonoszok. Legalábbis a filmben ez hangzott el. Goyle (Monstro) a másik aki kilő egy gyilkos átkot harryék ellen. Szerintem mondjuk ha az elkapott volna valakit akkor halálos lett volna. Mert a szükség szobájában Goyle már sokkal aljasabbá válik mint Draco. Mert ő támadja meg csak Harryéket. Meg ő biztatja, hogy csinálja már ki és Draco már a végén mondja is neki, hogy nyugi. Dracóban azért nem vagyok biztos, hogy tudna ölni vagy egyáltalán kínozni. Mert Dumbledora sem tudta még csak ráküldeni sem az átkot. És láthatóan nem élvezi amikor előtte ölnek vagy kínoznak meg valakit, a hetedik részben.



febr. 22. 23:19
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy értelmeztem, hogy a gyilkos átokhoz elég a kellő varázserő,mint a septumsemprához.

Az ál Mordon magyarázta, hogy még nincs elég varátserejük hozzá 4.-ben.

Szóval ölni kb bárki képes lenne AK-val, de mint láthattuk Molly más módszerrel nyírta ki Bellatrixot.

A kínzást viszont akarni kell, arra vágyni kell, hogy fájdalmat okozzon, a butább mardekárosok lehet, hogy hatásosan kiszórnák, de akikben nincs meg a gyűlölet, gonoszság azok inkább nem is próbálják ki. A szimpla düh, vagy csalódás nem elég.

febr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!