Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írók! Ti hogyan kezdtek neki...

Írók! Ti hogyan kezdtek neki egy kézirat megírásának?

Figyelt kérdés

Meddig ötleteltek?

Miket ötleteltek ki előre? (pl. helyszín, szereplők?)

Írtok vázlatot? (Bevezetés, tetőpont, megoldás, stb.)


Örülnék, ha megírnátok azt is, hogy ti milyen műfajban írtok és ki a célközönség.



márc. 4. 23:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez teljesen emberfüggő. Attól, hogy X teljesen vakon megy bele a sztoriba egy halovány ötletet leszámítva, és az neki bevált módszer, nem biztos, hogy neked is az. Ahogy nem mindenkinek megfelelő a részletes vázlat módszer sem. Nézz utána a plotter/plantser/pantser különbségnek, ez a három fajta létezik.
márc. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én a romantika műfajában írtam minden korosztálynak

Vázlattal kezdtem, hogy tudjam honnan hová akarok eljutni. Fejezetekre osztottam. A főbb szereplőkről írtam egy-egy rövid jellemzést. Kellett egy térkép, földrajzi nevekkel és egy korrajz, mert én valós földrajzi helyekre és korba helyeztem a történetemet. Aztán nekiülök a piszkozatnak.

A piszkozat fázisban csak írok írok, amennyit csak egyfolytában tudok, szinte éjjel-nappal. Létrehozok egy "masszát", amin aztán lehet dolgozni. Ha a piszkozat kész van, akkor kezdem kiegészíteni, fésülgetni, javítgatni a szöveget, ekkor kerülnek bele hosszabb leírások is vagy a párbeszédek tökéletesítése, stb. Ilyenkor már az egész regény a fejemben van, tudom, hol gyengélkedik, hol szorul csinosításra. Mindig lehetne javítani rajta, de egyszer le kell adni. Amikor már ugyanazt javítom újra és újra oda-vissza, akkor tudom, hogy most már le kell adni a kiadónak. :-)

márc. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!