Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ezt a Star Wars könyvet...

Ezt a Star Wars könyvet honnét tudom megrendelni úgy hogy ne kelljen rá vámot fizetnem?

Figyelt kérdés

[link]

Sajnos magyarul nem jelent meg, így csak az angol kiadást tudom megvenni, azt meg ugye itthon nem kapni, így marad az online vásárlás külföldről, onnét viszont ha EU-n kívüli akkor vámköteles amit kerülnék ha egy mód van rá. Szóval kissé bonyolult a helyzet sajnos.



márc. 11. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez fent van amazon.de-n, elvileg ők már EU-n belülről szállítanak. Az ár is euróban van.
márc. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

"ha EU-n kívüli akkor vámköteles amit kerülnék "


Komolyan párszáz forinton vergődsz?

márc. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a párszáz az pár ezer inkább, egyébként meg nem csak a pénz a gond, hanem a papírmunka ami vele jár. Semmi kedvem fél hónapot levelezni a NAV-val meg 35 oldal dokumentumot kitölteni, szkennelni/postázni stb. egy nyamvadt könyv miatt, akkor már inkább megveszem EU-n belülről ha lehetséges.
márc. 11. 19:25
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

"Az a párszáz az pár ezer inkább"


Ugyanis?


"Semmi kedvem fél hónapot levelezni a NAV-val "


Az nem is a te dolgod.

márc. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Emily ***** válasza:
Nézd meg megvan-e Libristo-n vagy Enbook-on! Ott nem kell külön vámot fizetni csak normál szállítási költséget, én tőlük szoktam rendelni, ha angol nyelvű könyvet veszek.
márc. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kell amúgy levelezni, kapsz egy emailt, hogy ennyit kell fizetni, kifizeted, és kész. Vagy ahogy más írja, rendeld amazon.de-ről, ott már nincs vám. :)
márc. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Az a párszáz pár ezer inkább."


A vám 3%. Ha pár ezer, mobndjuk 2000, az azt jelenti hogy egy 66.000 ft-os könyvet akarsz megrendelni. Ennyibe nem egy nyamvadt könyv kerül, inkább egy ritka, jó allapotú, jó könyv.


Amire te gondolsz, az inkább az áfa.

márc. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!