Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 29éves vagyok, szeretnék...

29éves vagyok, szeretnék elkezdeni olvasni ajánlasz egy könyvet első könyvnek?

Figyelt kérdés

Igazából nem tudom mit olvasnék, de valamit igen.

Férfi vagyok,kamionos.

Szeretnék jobban kommunikálni, beszélni, ezért szeretnék többet olvasni.


márc. 24. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Dan Brown:Da Vinci Kód
márc. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Filmeket milyeneket nézel? Sorozatokat? Esetleg játszol valami videójátékot?
márc. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

A Da Vinci kód tényleg zseniális, én is olvastam.

Amit még nagyon tudok ajánlani: Rejtő Jenő könyvek (14 karátos autó, Előretolt helyőrség, stb), Agatha Christie és Sir Arthur Conan Doyle könyvek, ha szereted a krimit (Gyilkosság az Orient expressen, A sátán kutyája), ha szereted a fantasztikus regényeket, akkor Éhezők viadala, Eragon, Harry Potter, Gyűrűk Ura, Az útvesztő.

Az egyik kedvenc könyvem (tudományos fantasy) a Sötét Anyag Blake Crouch-tól. Rengeteg jó magyar író írt zseniális könyvet, ha a klasszikusok felé hajlanál: Mikszáth, Márai, Jókai. Az 1984-et is tudom ajánlani, Három testőrt, Mester és Margarita.

Minden csak attól függ, mi érdekel. Szerintem bármit kezdesz el olvasni, jól fogsz járni, rövid idő alatt meglesz az ízlésed.

márc. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
H. P. Lovecrafttól bármi. Elég körmönfontan fogalmaz, végtelen szókinccsel. Ugyan ez kevésbé weird vonalon J. R. R. Tolkien.
márc. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Georges Arnaud: A félelem bére (igazán nem gonoszságból ajánlom)

De ha mégsem, akkor:

B. Traven: A halálhajó

Stefan Zweig: Sakknovella

Ottlik Géza: Iskola a határon

márc. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Rejtő tényleg jó. Szórakoztató, könnyed. Ha kifejezetten a szókincsedet szeretnéd fejleszteni, akkor szépirodalom. Móricz, Mikszáth, Kosztolányi, Krúdy stb.

Jó lenne tudni, hogy mi érdekel a világból, ahogy kérdezték, milyen filmeket szeretsz, pl.?

Én néha szeretem a sci-fit is. A Térség sorozatot szerettem, de klasszikus az Alapítvány, Solaris is.

Az emberiségen gondolkodnál? Hankiss Emberi játszma, Diamond: A harmadik csimpánz felemelkedése és bukása, Csányi: Az emberi természet, Harari: Sapiens

Vicces fizika: Munroe: Mi lenne, ha...? 1-2.

márc. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Könnyebb lenne tippeket adnom, ha tudnám, hogy milyen jellegű történetek érdekelnek. Így hirtelen az aktuális kedvenceim ugranak csak be, amiket vaktában ajánlanék.

Scott Lynch - Locke Lamora hazugságai, A karmazsin lobogó, Tolvajok köztársasága (ez így egy sorozatnak az eddig megjelent részei, sorrendben)

Umberto Eco - A rózsa neve

Samantha Shannon - A narancsfa-kolostor

márc. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy elsőre ifjúsági regényekkel lenne érdemes próbálkoznod.

Én pl. felnőtt fejjel olvastam ezeket, és szerettem őket:

Jack London: A vadon szava

Karl May: WINNETOU

Mark Twain: Huckleberry Finn kalandjai

Jules Verne: Grant kapitány gyermekei

márc. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Adam Brown: A képlet.
márc. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Gárdonyi Géza: A láthatatlan ember

Tolsztoj: Feltámadás

márc. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!