Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy adott korszakból mennyi...

Egy adott korszakból mennyi információt kell bele vinni a történetbe?

Figyelt kérdés
Azért, hogy úgy tűnjön, hogy az adott korszakban játszódik a történet (Pl.: középkor).

márc. 27. 13:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Amennyit megkíván a történet.

Nincs rá általános szabály szerintem.

Mármint ha épp egy királykisasszony a főhős, amennyiben sztori szempontjából érdektelen, akkor nem érdemes taglalni a középkori földművelést vagy gazdaság politikát.

márc. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez nagyban függ a történettől, de általánosságban ha nagyjából körülhatárolod az adott korszakot, az elég szokott lenni. Valamennyire persze korhűnek kell lenni pl csak olyan tárgyak, találmányok szerepeljenek a műben ami akkor már létezett. Hogy az általad írt példánál maradjunk, a középkorban nyilván nem fognak mobilozni a szereplők de nem is kell minden hadjáratot, eseményt bemutatni. Ha a mű pl matyas király udvarában játszódik, róla érdemes ejteni pár szót de nem kell végigmenni az egész árpád házon csak mert az is középkor. A nyelvezetre is érdemes odafigyelni, nem használni pl mai szlengeket, ha nem napjainkban járunk. Nyilván nem fogod tudni pontosan visszaadni egy régen élt ember beszédét és nem is kell, mert sok esetben az olvasóközönség sem értené azokat a nyelvből már több száz éve kikopott kifejezéseket.
márc. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem, ha egy adott történelmi korban játszódó könyv plussz információkat ad. pl. leírja nagyjából a politikai viszonyokat, szokásokat, ruhákat, környezetet, és nem csak szigorúan a történetre koncentrál. A manapság divatos, történelmi korokban játszódó, elsősorban romantikus könyvek nagy része számomra a gagyi kategória, mert ezekre nem fektetnek kellő hangsúlyt.
márc. 28. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!