Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Légyszíves ajánlatok nekem...

Légyszíves ajánlatok nekem Fantasy-t?

Figyelt kérdés

Ilyen borúsabb hangulatúra gondolok. Sokat olvastam, és nem találok újat…

Előre is köszönöm!



márc. 28. 11:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Olvass Warhammer 40k-t. Dark fantasy a jövőben.
márc. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Borúsabb hangulat? Dark fantasy, vagy elég ha csak komolyabban vett?

Mindegy, ajánlok, amit tudok.


- Patrick Rothfuss: A királygyilkos krónikája. Trilógia-féleség (a harmadik rész 2011 óta nem jelent meg, és híresztelések szerint az író évek óta egy betűt sem írt, úgyhogy kérdéses, valaha meg fog-e jelenni a befejező kötet). Valószínűleg az egyik legjobban megírt fantasy kötet, amit olvastam. A késő-középkorban játszódik, ahol egy krónikás írnok tévelyeg a birodalomban, és egy kocsmába tér be. A kocsmárost pedig felismeri: a sok néven emlegetett mágus (a Vértelen, a Királygyilkos, az Arkanista) az, akiről legendák szólnak. Kvothe - a kocsmáros - pedig belemegy, hogy vándorszínészek gyerekéből hogyan lett egy erős arkanista, és végül hogyan jutott odáig, hogy bújdosva éljen.

Egy nagyon hosszú, de zseniálisan megírt fantasy regény, az egyik legjobb főszereplővel valaha. Kvothe pimasz, intelligens, tehetséges és erőteljes, határozott. A regény fő helyszínéül szolgáló Egyetem (amely egyfajta varázslóiskolának felel meg) egy varázslatos hely.

High fantasy, heroikus fantasy, és epic fantasy. Nem egy eseménydús regény, viszont minden oldala arany. Hiba, ha kihagyod. Szél neve az első kötet, Bölcs ember félelme a második.


- Anthony Ryan: Hollóárnyék. Egy fél fokkal talán jobban szeretem az előzőnél. Vaelin Al Sornát a királyság legfőbb hadurának fiát az apja kiteszi otthonról, és a Hatodik Rendre bízza, hogy neveljék fel. A Hatodik Rendben pedig Vaelin és társai halálos harci kiképzést kapnak, képzettebbek lesznek a királyság legtöbb katonájánál, erősebbek bárkinél. Az első kötet többnyire azt követi nyomon, hogy a Hatodik Renden belül milyen életük van, hogyan bírkóznak meg a feladatokkal és a megpróbáltatásokkal. Eközben Vaelinben ébredezni kezd egy különleges erő, a vér éneke. Ebben a világban a mágia gonosz erőnek van nyilvánítva, az emberek félnek tőle. És számtalan rejtély is környékezi a főhősünket: orvgyilkosok, egy útját végigkísérő fehér farkas, valamint egyre több jel utal arra, hogy a régen elpusztított Hetedik Rend, amely a sötétség rendje, újra feltámadóban van. Van minden itt, harc, kaland, politikai intrikák, mágia, háború. A kötetek: A vér éneke, A várúr, A Tűzkirálynő, A farkas üvöltése, és a Fekete ének. Mindenképpen ajánlom.


Mindkét mű nagyon hosszú, elég lassú, és sötét hangulatú, de mind a kettő fenomenális mű. Mindenképp tégy velük próbát!

márc. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Rubinvörös. De az nem annyira sötét
márc. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Scott Lynch - Locke Lamora hazugága, meg úgy ennek az eddig megjelent folytatásai (A karmazsin lobogó, Tolvajok köztársasága)
márc. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Arkánum krónikák
márc. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sara Wolf - Szívet szívért (a címe mindent elárul. Nem a nyálas átvitt értelemben, hanem szószerint)
márc. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Leírok párat, valamelyik horror vonal, néha csak kissé dark, meg sok sorozat de hátha:



Clark Ashton Smith: Sarki ​regék

Cameron Johnston: Az ​áruló isten

Greg Keyes: Hangakirály

Stephen Donaldson: A ​Kárhozat Urának átka

John Gwynne: Az ​istenek árnyéka

Richard Lee Byers: Hanyatlás

Kleinheincz Csilla: Ólomerdő

Dacre Stoker, J.D. Barker: Dracul

Steven Erikson: A ​Hold kertjei

Moskát Anita: Horgonyhely

Christopher Buehlman: A ​fekete nyelvű tolvaj

Glen Cook: A ​Fekete Sereg – Az első krónika

Raoul Renier. A ​hitehagyott

Peter Clines: 14

H. P. Lovecraft: Az ​őrület hegyei

Joe Abercrombie: A ​penge maga

Ed McDonald: Éjszárny

Robert Jackson Bennett: Lépcsők ​városa

Clive Barker: Pokolkeltő

Stephen King: A ​harcos

N. K. Jemisin: Az ​ötödik évszak

Brian McClellan: Vérrel ​írt ígéretek

Peter V. Brett: A ​Rovásember

Mark Lawrence: Tövisek ​Hercege

márc. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm! Neki is látok az olvasásnak…
márc. 30. 17:38
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
És mire esik a választásod elsőként? :D
márc. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9-es, nem is tudom, a bőség zavara!😊 Amivel már korábban is szemeztem, az Az istenek árnyéka. Emellett még különösen megtetszett A király gyilkos krónikája, a Fekete sereg, a Pokolkeltő és az Arkánum krónikák. A többihez még nem jutottam el…

Még egyszer nagyon köszönöm minden válaszolónak!

ápr. 2. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!