Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi lehet a baj az ebook...

Mi lehet a baj az ebook olvasóval?

Figyelt kérdés

1 éve vettem egy Kindle PaperWhite 5 olvasót, és mikor megkaptam az volt mellékelve hozzá, hogy csak az AZW3 formátumot tudja kezelni rendesen, de ki próbáltam más fájl típusokkal is, azokat is kezeli, viszont pl pdf-nél olyan mintha ki lenne zoomolva nagyon, és így olvashatatlan, mintha a lapot látnám nem pedig a szöveget.


Más verziókat is képes megnyitni, de mindegyiknél van valami formátumi hiba. A kérdésem az hogy, hogy lehet állítani valahogy a formátumot? vagy ez az egész fájltípustól függ ez?


Jelenlegi problémám hogy van egy könyv ami epub típusban van meg, igazából amiket olvastam azok mind ilyenekben jöttek, viszont Calibre programmal átkonvertáltam AZW3-ra, így olvashatóak voltak.


Viszont már régebben is volt olyan hogy letöltöttem egy könyvet epub-ban, azt is átkonvertáltam és rossz lett a formátum, ami annyit jelent, hogy minden egyes mondat után hatalmas sorközök vannak, így egy oldalon megjelenik kb 3-4 mondat, nem több, mivel a hatalmas sorközök miatt nincs több hely. Ilyenkor szimplán letöltöttem egy másik verziójú, méretű epub-ot.

És most is ez a problémám, hogy nem találok rendes epub verziót egy könyvhöz, hiába konvertálom át AZW3-ra ugyan olyan rossz marad.


Mitől lehet ez? van erre valami megoldás? ti hogy szoktátok ezt? lehet szimplán rosszul használom a kindle-t



#e-book #formátum #fájltípus #Kindle PaperWhite 5
ápr. 23. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Epubból és mobit szoktam csinálni, az mindig jó, még sosem volt vele gondom (csak akkor, ha már az epub is béna volt).


A PDF nem jó erre, én nem erőltetném. Nem erre van kitalálva.


Sosem használtam AZW3 fileokat.

ápr. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi a mobi bevált, ennek is kicsit fura a kinézete, de simán olvasható
ápr. 23. 20:41
 3/10 A kérdező kommentje:
áhj mégse jó a mobi-val, angol könyveket szoktam olvasni és a szótár funkció nem müködik mobival, nem veszi észre a szavakat :/
ápr. 24. 08:08
 4/10 anonim ***** válasza:

Ismered a canadahunt ?

Ott külön jó minőségben fent vannak az epubok,pdfk

ápr. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem mindig működik a szótár is mobival.
ápr. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hát akkor nem tudom mitől lehet ez, próbáltam rá keresni neten, de nem találtam ugyan ilyen problémát másnál
ápr. 24. 20:00
 7/10 anonim ***** válasza:

A kindle-nek van egy emailcíme, beallításaidban megtalálod, oda rá tudod küldeni a könyveket epubban is. Tavaly változtatott az amazon, ilyenformán már az epubot is szereti, sőt, azt szereti leginkább, a mobi és az azw3 elavult formátum.

Én régimódi vagyok, jobb szeretem kábelen rápakolni a könyveket - Calibre erre is alkalmas egyébként, jobb klikk a könyvön és küldés eszközre. Ezen a módon mobit használok, soha semmi gondom nem volt vele. Azw3-at soha nem használok.


A pdf pedig "helyesen" jelenik meg úgy, hogy a teljes lapot látod, ugyanis a pdf-nek pont ez a lényege, kvázi olyan, mint egy kép, változatlan formátumban mutat mindent, nem tördeli be a szöveget. Pontosan emiatt a pdf nem is való könyvolvasókra.

ápr. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
én ha simán kábelen keresztül rakom rá az epub-ot akkor nem jelenik meg a library-be, sőt sehol a kindle-ben
ápr. 28. 09:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem, valóban, simán kábelen keresztül mobit lehet rárakni. :) Ezt írtam én is, de visszaolvasva picit valóban félreérthető volt, elnézést.

Az epub a sent-to-kindle alkalmazással (chrome-ba beépíthető kiegészítő is van rá) vagy emailen keresztül működik. Ott meg már a mobi nem működik amiatt, amit írtam, hogy tavaly elavultnak minősítették. :)


[link]


Itt egyszerűen bejelentkezve is megy, ha azt könnyebbnek gondolod.


A lényeg tömören, hogy a legjobb formátum felhőbe töltve epub, fizikailag másolva mobi.

ápr. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszi így tényleg működik ! szótár is működik, meg a formátum is rendesen jó


bocs amúgy a félre értésért, nem tudtam hogy ennyire nagy különbség van a kábel meg a küldés között, ezt a küldést most használtam először

ápr. 28. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!