Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen szívesen olvasnátok...

Milyen szívesen olvasnátok rövid könyvet?

Figyelt kérdés
Milyen szívesen olvasnátok rövid könyvet? Ami mondjuk 200 oldalas? Titeket zavarna ha minden fejezet végén újabb csavar jönne? De ettől függetlenül a háromnegyedénél minden szál összefutna, és már csak a lezárást követő részek jönnének. Nincs elkapkodva, csak rövid. Érdekelne titeket?

ápr. 26. 09:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Nem. 200 oldallal kizárt, hogy egy amatőr, minden más háttérmunka nélkül valami olyat ír, ami tényleg jó. Ráaásul minden fejezet végén csavar? Mekkora lehet az a csavar, ha 200 oldalba bele lehet tenni többet? Nem nagy, az biztos.


Ráadásul ha rendes, igazi könyvről beszélünk, nem ilyen Wattpad meg hasonló, könyvnek becézett valamiről, akkor meg pláne rossz. 200 oldalért nem fizetném ki egy rendes, tartalmas könyv árát.

ápr. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Van igazság abban amit az #1 írt, de pl.az Előttem az élet még 100 oldal sincs és zseniális. A Tarzan-könyvek sincsenek 200 oldalasak és imádom őket.


Minden azon múlik tehát, hogy jó-e a könyv. Nem a hosszától meg a szerkezetétől lesz jó.

ápr. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

200 oldal tényleg kevés, nagyon kevés, főleg ha csak egy részes

viszont ha több részes lenne a könyv, és elég gyorsan is jönnének ki a részek, és olyan témával foglalkozna ami könnyed és nem kell neki világépítés vagy több sztori kidolgozottság amihez több oldal kéne, nem pedig 200, mondjuk egy könnyed egyszerű comedy, akkor azt mondanám oké


mint pl a Terry Pratchett - Mágia színe (és a többi könyve)

ápr. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem baj a hossza, ha jó tartalmas. A novellák, kisregények sem hosszúak, mégis vannak köztük zseniális darabok. Én például nagyon szeretem a Bermudai kalózokat, az kb 140 oldal
ápr. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
A történetek milyenségénél nem a hossz számít, hanem hogy a tartalom szempontjából minden lényeges benne van-e, nincsenek-e felesleges időhúzások, ismétlődések stb. Ha így hosszú lesz, akkor hosszú, ha meg rövid, akkor rövid. Nem a karakterszám számít, hanem hogy rendesen elmesélje a sztoriját.
ápr. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Én nem annyira szeretem a rövid könyveket. Szeretnék belemerülni a világba, ragaszkodni a karakterekhez, legalább egy hétig a napi rendembe illesztve olvasni akarom azt a könyvet. Nekem meg ehhez kell egy minimum 400 oldal, de akkor folytatásokkal, vagy egy hosszabb könyv.

200 oldal az az, amit egy egésznapos olvasós nyári napon elolvasok, élvezem, de nem lesz a napi rutinom része, hanem félre lesz téve az egésznapos olvasásos napjaimra, lehet nem fogom tudni felidézni egy év múlva, hogy miről szólt, míg egy hosszabb könyvnél igen. Szórakoztatni lehet, hogy szórakoztatni fog, de magamtól ritkán választok ilyen rövid könyvet.

ápr. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 D-Mano ***** válasza:
82%

Ha jól van megírva bármilyen hosszúságú könyvet szívesen olvasok.

Néhány könyv, ami jóval kevesebb, mint 200 oldal volt, mégis nagyon szerettem őket:


Alessandro Baricco: Selyem

Amélie Nothomb: Szíved gyötörd

Darren Shan: Kojaszan

Véronique Petit: Abel szava

ápr. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Én is jobban szeretem a hosszú könyveket, mint #6.válaszoló. Egy könyvben nem csak a történetet tartom fontosnak, hanem a környezet, a szereplők leírását, társadalmi és személyes viszonyok bemutatását is. Ezek nélkül nekem üres egy történet. A novella vagy kisregény nem a kedvenc műfajom a fentiek miatt. Persze vannak olyan rutinos és jó írók, mint pl. számomra Stephen King, akitől egy kisregényben is megkapom ezeket, de az ő könyvei közül is inkább a hosszabbakat preferálom.
ápr. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én kifejezetten szeretem a rövid könyveket, ami tényleg olyan, hogy egy nekiülésre el tudom olvasni.
ápr. 29. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha te írtemad, írj privit és küldd el, hadd olvassam el!

Érdekel :)

ápr. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!