Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szépirodalom vagy szórakoztató...

Szépirodalom vagy szórakoztató irodalom?

Figyelt kérdés
Ti melyiket szeretitek jobban?
máj. 1. 11:24
A kérdező szavazást indított:
Szépirodalom
Szórakoztató irodalom
Mindkettő
Egyik sem
28 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A szórakoztató szépirodalmat.
máj. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Nekem a szépirodalom jön be jobban :)
máj. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok (magyar) ponyvaszerző azt hiszi, sőt, ki is nyilvánítja hangosan és sokszor, hogy ő bizony szépirodalmat ír...



A szépirodalom, akár itthon, akár külföldön, rendkívül ritka.

máj. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Miért kéne választani? Nem ugyanaz a funkciójuk, céljuk, de szépen megférnek egymás mellett.
máj. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs értelme különválasztani. Azt, hogy mi szépirodalom, azt mindig egy kulturális elit határozza meg.

Én azt olvasom, ami tetszik, szórakoztatónak találom. Legkevésbé sem érdekel, hogy ez milyen kategóriába tartozik az irodalmon belül.

máj. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik nem feltétlenül zárja ki a másikat, a kategóriák határvonalai nem ilyen szigorúak. Egy szépirodalmi mű is lehet szórakoztató és egy szórakoztató irodalmi könyvnek is lehet szépirodalmi értéke. Egyébként mindkét kategóriában szívesen olvasok, a pillanatnyi kedvemtől függ, hogy milyen könyvet veszek a kezembe.
máj. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!