Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Konkrétan mik azok a fanfictio...

Konkrétan mik azok a fanfiction-ok?

Figyelt kérdés

Konkrétan.

Minden ami vámpíros, vagy minden, ami más könyv alapján íródott, pl: folytatás?


2010. nov. 28. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyszeűen olyan történetek, amiket valaki egy valóban létező, pl. könyv alapján kitalál és a saját fantáziája és elképzelései alapján írja tovább a sztorit vagy talál ki új történetet a már meglévő szereplőkkel.
2010. nov. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az k..rva ciki.... Nem?
2010. nov. 28. 17:37
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg hadd döntse el mindenki, mivel szórakoztatja el magát. Amúgy meg legalább használja az ember ilyenkor a fantáziáját meg a fogalmazókészségét. Az meg sosem árt. Jobb, mintha beb@szva fetrengene valahol.
2010. nov. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

de most várj!

Kaptam e-mail-ben ízelítőt három könyvről. Mind háromra azt mondták, h Fanfiction. - Gyémántfiú, Árnyékvilág, meg a Boszorka fénye, de szerintem az utolsó nem az. A másik kettőt sem értem, miért.

2010. nov. 28. 17:50
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem is mondtam, h baj. Csak nem ciki?
2010. nov. 28. 17:51
 6/10 anonim ***** válasza:

Miért lenne az? :) Szerintem egyáltalán nem! Igaza volt az utolsó válaszolónak, fogalmazóképesség és fantázia :D

Mindenki maga dönti el, hogy egy meglévő történetet, hogyan akarna folytatni, ha mondjuk olyan a történet, hogy lehet is.

Magam rengeteg ilyet ismerek, vannak jók, rosszak... végtelen a választék...

Van, aki fanfictionokkal kezdte és végül átírta egy könyvbe, más nevekkel :)

Szóval... :D

2010. nov. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez így elég vicces, és érdekes, ahogy elmondtad. Nem kell sírni azon, hogy vége a kedvenc könyvemnek, hanem folytatom :D Asszem kezdem kapizsgálni a lényeget! :D
2010. nov. 28. 18:13
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Fanfiction. Főleg a kedvenc sorozatod tovább írt folytatása, vagy átírt változata. Nem kell feltétlenül vámpírosnak lennie, a témát te választod/szabod meg. Akár könyv/sorozat/film/anime alapján is íródhat. A lényeg, hogy te írod, a saját fantáziádból, fejgondolatodból, te ruházod fel a szereplőket jellemmel, karakterrel. Úgy írod a történetet, ahogy szeretnéd, akár a saját élményeidet, érzéseidet is belefogalmazhatod. Nagyjából ugyanolyan, mintha egy könyvet írnál, egy már ismert, vagy kevésbé ismert könyvről, filmről, animéről, sorozatról, stb. Lehet folytatás vagy újra írt változat.

Körülbelül ez lenne, remélem segítettem, de ha rákeresel a google - n, biztosan találsz még a 'fanfiction'-ról információt, ami még itt nem hangozhatott el.


Ui.: A fanfiction írás, egyáltalán nem ciki! Bizonyára olvastál már könyvet, és nem hiszem, hogy közben arra gondoltál, milyen gáz már, hogy valaki történeteket ír! A fanfiction írás hasznos módszer arra, hogy kiderüljön az, hogy ha valakinek van tehetsége a történetíráshoz, vagy éppen arra is remek módszer, hogy megmozgasd a fantáziád minden zugát. Ha mindenki így gondolkodna, bizonyára nem lennének könyvek. ;)

2010. dec. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem azért tartom cikinek, mert...

Hanem mert oké, hogy valaki imád egy könyvet, de van annak a könyvnek egy írója, aki imádja a saját könyvét, és én például utálnám, ha alaki belekotnyeleskedne az én munkámba, bármennyire is bóknak venném, hogy ennyire szeret. Aztán meg: azért ciki, mert basszus, van tehetsége, és akkor miért nincs fantáziája? Annyi jó ilyesmit olvastam - technikailag értve - és miért nem írna mást? Ez a ciki benne. Hogy újra rágjuk valaki lerágott csontját. De ettől függyetlenül még mindig remek szórakozásnak tartom, és nem mondom azt, h én sosem képzeltem el egy könyvet, máshogy, mint van.

2010. dec. 11. 01:05
 10/10 anonim ***** válasza:

Igazából, már a fanficcek szó alatt, sokszor nem a konkrét fanficcek-et értjük, hanem mindent ami névtelen író története.

De egyébként igazad van, miért nem talál ki valami újat!? Részben én is így gondolom, ugyanakkor szeretem olvasni a fanfictionokat, mert sokszor az adott "kedvenc, fav" történetünknek nem olyan a befejezése amilyet mi szeretnénk, mi vártunk és ilyenkor jó olyan befejezést, átdolgozott történetet olvasni, ami úgy végződik, vagy hasonlóan ahogyan mi szeretnénk. Happy End. Vagy mert szeretnének többet kapni abból az adott filmből, történetből. (:

Abban is egyetértek, hogy utálnád, ha valaki a te történetedből csinálna ún. "másolatot".

Nem tudom megítélni. Igazából a fanok szeretik, talán így a könyvek/filmek is jobban kopnak, gőzöm sincs.^^

de az biztos, hogy rengetegen szeretnek ilyeneket olvasni. ;)

2010. dec. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!