Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha nem lesz elég igény a...

Ha nem lesz elég igény a könyv folytatására 5 évig, akkor addig várjak a megjelenésre?

Figyelt kérdés
Megjelent egy háromkötetes könyv első kötete tavaly. Ezt megvettem, majd azt láttam, hogy a második kötet idén tavasszal jelenik meg, de ezt kitolták novemberre. Most novemberben már láttam a kiadó honlapján hogy 25-én jelenik meg, de pár nappal megjelenés előtt ez a dátum eltűnt, és 25-én nem jelent meg. Írtam a kiadónak hogy miért, azt válaszolták, hogy mert nem érkezett elég igény a könyvterjesztőktől, és ha lesz elég igény, akkor kiadják. Akkor most amíg nem lesz elég igény a második kötetre, addig várjak? Mit lehet ilyenkor tenni? Az a néhány olvasó nem számít? Akkor ne panaszkodjanak hogy az emberek nem olvasnak ha ők is így állnak hozzá...
2010. dec. 2. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel alig vesznek könyveket, egyre kevésbé éri meg kiadni is. Nem olcsó móka, és csak úgy nem fogják megcsinálni, kis tételben pláne drága, mert a szedés, illusztráció, stb ugyanannyiba kerül, mint több millió kötetre. És ha nincs igény nem adják ki. Nekik is meg kell élni valamiből sajnos.
2010. dec. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy könyv kiadása elég sokba kerül. Ha előreláthatólag nem hozná vissza az árát, logikus, hogy nem adják ki.


Mellesleg az utolsó mondatoddal nem értek egyet.

Ez csak 1 könyv. És milliószámra találni könyveket az üzletekben. Ha vki olvasni akar, talál magának kedvére valót.

2010. dec. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

Ha tudod, hogy három kötetes, akkor nyilván létezik már kiadva más nyelven.

Azt a nyelvet tanuld meg, és olvashatod. :)

2010. dec. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A kiadók nem jótékonysági intézmény. Nekik is fizetniük kell az dolgozóikat és ezt nyereség nélkül nem tudják megtenni.


Megértem, hogy frusztrál téged a dolog, de az előttem szólónak igaza van. Aki olvasni akar talál magának.


Szerintem két dolgot tehetsz:


1. elolvasod eredeti nyelven

2. minél több embernek mesélsz a könyv fantasztikusságáról, írsz róla blogbejegyzést... akármit... hogy minél többen vegyék.

2010. dec. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!