Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Volt olyan könyv, ami nagy...

Volt olyan könyv, ami nagy benyomást tett rád, megváltoztatta az életed?

Figyelt kérdés
Melyik volt az?
2011. okt. 29. 18:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

SZÁLL A KAKUKK FÉSZKÉRE

A világ egyik legjobb könyve. Olvasd el, nem fogod megbánni.


AMERIKAI PSZICHO

Iszonyúan brutális, normál érzésű embereket undorral tölt el, én viszont végigröhögtem :))


A RÓZSA NEVE

Nagyszerűen megírt, igazi misztikus könyv.

2011. okt. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az első Vonnegut könyv amit olvastam, a Hazátlan ember. Azóta szinte az összes megvan és imádom.
2011. okt. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Arthur Golden: Egy gésa emlékiratai

Teljesen megváltoztatta a Japánról alkotott korábbi képemet.

2011. okt. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
Eckhart Tolle: A most hatalma
2011. okt. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 joe90210 ***** válasza:
Duncan Shelley:Az elme gyilkosai
2011. nov. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nekem a Winnetou:)

Kiskoromban, egészen 11-12 éves koromig utáltam olvasni, mert lassan, nehézkesen ment, nem érdekelt. Aztán megkaptam ezt a könyvet, és elkezdtem lapozgatni. Utána arra eszméltem, hogy hajnali kettő van, és már ki is olvastam az 1. és 2. részt. Azóta igazi könyvmoly vagyok, naponta elolvasok egy könyvet és el sem tudnám képzelni a mindennapjaimat olvasás nélkül.

2012. márc. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
rám pl nagy hatással volt az abigél, az ida regénye de még versek is
2012. jún. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Gyura Barbara: Szemem fénye: Nail


Megrázó torténet egy kisggyerek elvesztésérol. Máshogy nézek az orvosokra..

2013. febr. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szögyal Rinpocse - Tibeti könyv életről és halálról


amikor először a kezembe került tk a halál enigmatikus témája miatt lapoztam bele, hátha többet megtudok arról a témáról, ami az emberek túlnyomó többsége számára elsődleges tabu - ellenére annak, hogy mindnyájan előbb vagy utóbb át/meg kell éljük -, ezért nehéz érdemi beszélgetőtársat találni ebben a témában...


meg kell mondjam, óriási csalódást - pozitív csalódást jelentett a könyv, mert szemben a prekoncepciómmal, miszerint nehezen emészthető lesz majd, ennek a könyvnek minden fejezete, minden sora kifejezetten olvasmányos, könnyen emészthető a stílusú, és hát ami a legfőbb lényeg: a címéhez méltón, nem csak a halálról, de magáról az életről is megtudtam lényegében mindent, amit tudni érdemes, ha az ember nem feltétlen akarja magát mélyebben beleásni a témába - ha igen, úgy van még rengeteg elolvasásra, és belemélyedésre érdemes mű, pl a szerző tollából is!


igazán hasznos kézikönyv az élethez - na meg a címéhez hűen a halálhoz is, hiszen eloszlatja az ember veleszületett, zsigeri rettegését az elkerülhetetlennel szemben...


szívből ajánlom mindenkinek, nekem ez a könyv tényleg - és szó szerint - megváltoztatta az életem, amikor sok-sok évvel ezelőtt - elindított egy olyan úton, ami alapjaiban változtatta meg a világlátásomat, az életszemléletemet, az emberekhez való viszonyulásomat.

2013. ápr. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Éhezők viadala trilógia!! Egyszerűen nem tudtam letenni és miután kiolvastam teljesen máshogy láttam a világot... nem tudom elmagyarázni hogyan,de az nagyon mély nyomot hagyott bennem! Amikor vége volt kb egy óráig csak csendben ültem egy helyben és napokig rágódtam rajta, és még most is bevillannak "képkockák" a könyvből!! Egyszerűen imádtam!
2013. máj. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!