Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki ajánljon nekem könyvet...

Valaki ajánljon nekem könyvet légyszi! 16 éves vagyok, szeretem az izgalmas könyveket és kicsit érettebb vagyok a koromnál (részletesebben lentebb)?

Figyelt kérdés

Karácsonyra akarok egy listát csinálni, hogy milyen könyveket szeretnék. Rengeteget szoktam olvasni, vastagabb könyvektől sem riadok vissza, és ha mély mondanivalója van, azt is szeretem. Pl. a Most és mindörökké az egyik kedvenc könyvem. Amiket szeretek: science-fiction (vámpírosok kíméljenek), háborús, krimi, vicces (pl. Rejtő Jenő-féle könyvek). Kicsit konkrétabban: örökség mindhárom részét (Eragon, Elsőszülött, Brisingr) olvastam, és nagyon tetszettek, volt, hogy hajnali 3ig, 4ig fent voltam :D A homokzátony a másik könyv, amit nagyon szeretek, aztán még Kétévi vakáció (Jules Verne), Bartimaeus trilógia is tetszett.

(a most kiadásra kerülő Rejtő-sorozatot is lelkesen vásárolgatom, így azt ne írjátok :P)

Olyan formában gondoltam, hogy leírjátok a könyv szerzőjét, címét, és rövid tartalmat és/vagy mi tetszett nektek a legjobban benne. Ha lehet a végét ne lőjétek le. Ja, és linkelhettek is ;)



köszikee

16/F


2010. dec. 13. 15:54
1 2
 1/17 anonim válasza:

Darren Shan:

-Vámpír könyvek. 12 részes sorozat, nem kell sírni a vámpírocskák miatt, ez nem a tvájlájt. Eléggé egyedi a története, simán olvasható szerintem.

-Démonvilág. 10 részes, a vámpíros sztorinál is sokkal jobb, itt eléggé beérett a srác (a vámpíros az első sorozata volt, tizenévesen kezdte)

-Város trilógia. Jelenleg az első rész, A holtak vonulása van kint. Nem fantasy, inkább thriller-krimi beütésű a cucc.

2010. dec. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ha szereted az elgondolkodtató könyveket (és olyat aminek csattanój ais van a végén)


akkor ajánlom Yann Martel - Pi élete című könyvet

[link]


Ha Sci-fi tetszene most jobban akkor

Dan Simmons - Hyperion

[link]


Ha ifjúsági izgalmas könyvet ekresel:

Suzanne Collins - Éhezők viadala

[link]


Ha a fantasyt szereted akkor

Brent Weeks - Árnyak útján című könyvet ajánlom (fantasztikusan jó, most nem régen jelent meg)

[link]

2010. dec. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szerintem egyezik az ízlésünk,ugyanis az Örökség és a Bartimaeus trilógia nekem is megvan. Fantasyt ajánlanám a Cassandra Clare:Végzet ereklyéi trilógiát,aminek nálunk két része jelent meg eddig:Csontváros és Hamuváros.Mióta olvastam ez lett a kedvencem. Gigi olvasmányai blogon olvashatsz róla tartalmat és kritikát.


Sci-fi triller:Michael Grant: Gone Köddé váltak,ami szintén egy izgalmas regény. Nem tudtam letenni.

Tartalma itt:


[link]

2010. dec. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Olvass Stephen King-et:) Nagyon jó!
2010. dec. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Mivel én megszállott Stephen King fanatikus vagyok, nem bírom ki, hogy ne ajánljak tőle egy pár könyvet.

Személyes kedvencem a Tóparti kísértetek c. könyve. Elég hosszú, de engem ez akkor sem tántorított el, amikor negyedszer kezdtem el olvasni. Kísértetsztori, a főhős (Mike Noonan) szemszögéből íródott. A hangulatra jellemző a halvány, de mindvégig jelenlévő melankólia, és az állandó feszültség.

A menekülő ember

Ezt a könyvet Richard Bachmann néven írta, de mára már a valódi nevével árulják. A történet 2025ben játszódik. Főhősünk egy munkanélküli pasas egy pici beteg babával és egy nejjel. Hogy megmentse a gyereküket beszáll egy tv-s valóságshow-ba, aminek az a lényege, hogy 1 hónapig menekülnie kell. Viszont ez nem olyan egyszerű, mivel vadászokat küldenek rá és a civileknek fizetnek, ha a kezükre adják vagy fülest adnak a hollétéről.

Carrie

Egy meghurcolt lány bosszút áll ellenségein telekinetikus képességeivel.

Ragyogás

Ezt mindenki ismeri :)


Ennyi elég lesz SK-től :D


Daphne du Maurier -A Manderley-ház asszonya

Takami Kósun - Battle Royale (véresnagyonvéres)

Bram Stoker - Drakula (a felülmúlhatatlan vámpírsztori)

Edgar Allan Poe művei

Edith Warhol - Az ártatlanság korszaka (szerintem az alapműveltség megköveteli az ismeretét)

Victor Hugo - A nevető ember (ez ihlette Joker-t a Batman-ből)

És ha már Batman, olvass képregényeket is! Stephen King mellett a másik megszállottságom. Képregények közül ajánlom: Watchmen, Rozsomák, Batman- Hush, Pókember -Holtak között, Sin City, Fenegyerek stb.


Azt hiszem ennyi, hacsak nem érdekel a filozófia és a pszichológia. Én csak az efféle könyvekben vagyok jártas :)

2010. dec. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 cathilina ***** válasza:
A Battle Royale szerintem is nagyon jó, bár néha kell hozzá gyomor. Én többnyire csak fantasyt tudok ajánlani, abból a Tűz és Jég dala sorozatot mondanám George R. R. Martintól, illetve Pullmantól Az Úr sötét anyagai-trilógiát - többeknek nem tetszik, de én szeretem, főleg a páncélos jegesmedvék miatt
2010. dec. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:

ugyan nem sci-fi, de ha szereted az igzalmas könyveket, akkor olvass Dan Brownt:)

15/L

2010. dec. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 cathilina ***** válasza:
A kettővel ezelőttit én írtam, de kihagytam a klasszikust: ha még nem olvastad a Galaxis Útikalauzt, mindenképpen tedd meg!
2010. dec. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Jodi Picoult: Tizenkilenc perc
2010. dec. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Merle-Malevil

[link]


Kósun-Battle Royale (szerintem jobb mint az Éhezők viadala)

[link]


Ha fantasy:

Tolkien- Gyűrűk ura

[link]


Ha sci-fi:

Philip K. Dick-től bármit


Ha vicces:

Christopher Moore: Biff evangéliuma

[link]

2010. dec. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!