Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha írtam egy regényt és...

Ha írtam egy regényt és külföldön szeretném kiadni hogy kezdjek hozzá? Itthon nem akarok kiadatni, amerikára gondoltam illetve német nyelvterületre hollandia németország

Figyelt kérdés
2010. dec. 17. 15:03
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Itthon is nehéz kiadatni egy kiadóval... kapcsolat kell, sok pénz és egy hatalmas nagy egyedi ötlet.
2010. dec. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
45%
Egy dolog kell hozzá: pénz. De abból sok. Itthon egy könyv kiadása minimum 100 -150 ezer forint. Az kb. a minimum! Az USA-ban ezt minimum duplázd meg. Ha van ennyi tőkéd akkor már csak kiadót kel találni. Ez úgy megy, hogy beküldöd a regénynek általában az első pár fejezetét/oldalát és az alapján döntenek, hogy kell-e agy nem. Első könyvből ne várj álombevételt. A kiadó szereti biztosítani a nyereségét: egyrészt a költséget jó részét te állod, másrészt a regény árából jó esetben kapsz 5-10%-os részesedést. Ennél kedvezőbb feltételekre elsőkönyves íróként ne nagyon számíts. A másik verzió az, hogy írói pályázatokkal próbálkozol. A nívósabb pályázatokat általában figyelik a kiadók és a nyertesek jóval kedvezőbb feltételekkel kaphatnak lehetőséget könyvet kiadni. Ne érts félre: ingyen így sem lesz és siker szintén nem biztos. Az igazság az, hogy a sikerkönyvnek nem igazán van receptje. Pl. anno senki a világon meg nem jósolta volna, hogy a Harry Potter sikeres lett, több kiadó vissza is dobta a kéziratot. A végeredményt ismerjük.
2010. dec. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
63%
Jaj, ez akkora hülyeség. Én író vagyok, és NEM KELL PÉNZ A KIADÁSHOZ. Hogy élnének meg az írók? Az írás is egy munka, nehogy már mi fizessünk érte, nekünk jár a fizetség. Annyi helyen olvasom, és nem értem, miért hiszi ezt mindenki. Ha jót, értékeset írsz legalábbis. Ha meg nem, akkor meg úgysem érdemes kiadni. Próbálkozz a Fordító Házzal.
2010. dec. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!