Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Közvéleményt kutatok. Mi visz...

Közvéleményt kutatok. Mi visz rá arra, hogy megvegyél egy könyvet?

Figyelt kérdés

Az addig oké, hogy megfog a borítója, vagy a címe, ezért leveszed a polcról... De mi motivál arra, hogy betedd a kosaradba, és kifizesd? Bármilyen válasz jó ide, bármit írhatsz, akár azt is, hogy "A kedvenc szerzőm könyve, és az összes művét megveszem." Akármit! :)

Jópár válasz után azt is elárulom, miért érdekel, de még nem, mert nem akarlak Titeket befolyásolni. :)

Ha valaki inkább könyvtárba jár, akkor ő is írja le, hogy mi alapján kölcsönzi ki a könyvet!

A válaszokat előre is köszi!


2011. jan. 12. 09:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nekem való kérdés! :D


Miért veszek meg egy könyvet?

1. Az esetek többségében nézelődni és olvasgatni járok be egy könyvesboltba. Számít a borító is, vagy, ha már olvastam, hallottam az adott könyvről. Belelapozok, öt oldalt az elejéből elolvasok, így egyből tudom, hogy beleszerettem-e vagy nem. Számít az ár is, mert 3999-ért nem fogok megvenni egy kétszáz oldalas könyvet, inkább keresek egy másikat kevesebbért. Ha van valamilyen kedvezmény, mondjuk három kettő áráért, akkor összeválogatok hármat, ami tetszik. Ja, igen, a kedvenc írós dolog. A kedvenc íróim könyveit valóban megveszem, ha tehetem.

2. Antikvárium. Itt ugye jobb esetben 80-90%-os kedvezmény is lehet, főleg, ha régi könyvről van szó. Pöttyös könyv esetén a borító nem sokat dob, viszont elolvasom a hátulján, miről is szól a történet. És ha tetszik, akkor viszem.

3. Könyvtár. Gyermekkönyvtár főleg, azokat a nemrégiben megjelent ifjúsági és gyerekregényeket hozom ki, amire nincs pénzem. Korábban régieket is kihoztam, de azokat már olvastam, és manapság elég sok trilógia, pentagológia jelenik meg. A baj csak akkor van, amikor a könyvtár nem veszi meg a legújabb kötetét a sorozatnak - akkor kénytelen vagyok a boltban olvasni.

4. Könyvtár - II. Olyan könyveket is kiszoktam hozni, amit soha nem vennék meg, de ha már ott van, akkor teszek egy próbát.

2011. jan. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Vagy már hallottam róla és érdekel.

Vagy olvasva a hátulját, érdekesnek tartom. Persze a szemem a borító és a cím miatt akad meg rajta, de ez még nem elég a megvételhez. Általában bele is szoktam olvasni az elejébe.

2011. jan. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

szépirodalomnál

1. Hallottam róla és nagyon érdekel, sejtem, hogy tetszeni is fog.

2. Egy általam nagyon kedvelt író írta


tudományos-ismeretterjesztő műveknél:

1. nagyon érdekel a téma

2. kötelező elolvasnom és a könyvtárban nincs meg, vagy nem tudnám időben kikölcsönözni, mert már megelőztek

3. alapmű, fontos, hogy otthon is meglegyen, mert sokszor van rá szükség.


A szépirodalomnál a könyv borítója annyiban befolyásol, hogyha a címe sem fog meg annyira + a borító számomra visszataszító (pl. babarózsaszín alapon valami minta), akkor nem nagy rá az esély, hogy megfordítsam és megnézzem a hátulján, hogy miről szól. A szakomba vágó könyveknél meg nem érdekel a borító.

2011. jan. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Régebben szinte havonta megvettem a kedvenc szerzőm egyik könyvét. Mostanában nagyon ritka hogy könyvet vásároljak, legutóbb azért vettem, mert gondoltam, felhasználhatom a szakdolgozatomhoz.
2011. jan. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Na, köszi az eddigi válaszokat :)

Mivel nem kommentelnek 10 percenként, így elárulom, mire gondoltam.

Grafikusnak tanulok, és folyton-folyvást vernek belénk olyan dolgokat, amire az égvilágon semmi szükség.

A féléves feladatunk az volt, hogy egy könyvet kellett megszerkesztenünk. A drága prof bácsi meg olyan dolgokon van kiakadva, hogy "nem szép", ha sor végén A betűvel kezdődő montatot kezdünk, ha a sorok végén egymás után háromnál több az elválasztás, ha sok a fattyúsor (olyan sor, aminek a végén 2-3 szó átnyúlik a következő sorba), ha "times new roman" vagy "arial" betűtípust használunk. Én meg hiába tépem a számat, hogy az emberek nem ezek alapján fogják megvenni a könyveket, NEM HISZI EL! O___O

2011. jan. 12. 14:52
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát így azért már némiképp más a dolog... Persze, hogy nem ezek az elsődleges szempontok, de egy igényes szakember ad arra, hogy milyen munka kerül ki a kezei közül. Meg attól, hogy nem a borító kinézete a legfőbb szempont, egy igényesen megtervezett borítójú könyvet jobb érzéssel veszek a kezembe. Van olyan könyvem, amit csak a hátoldalával felfelé teszek le az asztalra, mert az első borítója annyira ronda, hogy nem szeretek ránézni.


Egy példa arra, amit szívesen veszek kézbe:

[link]

Havancsák Gyula amúgy is a kedvenc grafikusom, szívesen előveszem ezt a könyvet csak úgy a polcról, és nézem meg a könyv borítóján a képet.


Ez pedig egy negatív példa:

[link]

(Ezt még 8 éve vettem, mert érdekelt, milyen könyvet írt Paksi Endre)


A harmadik válaszoló voltam.

2011. jan. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Grafikusnak tanulok, és folyton-folyvást vernek belénk olyan dolgokat, amire az égvilágon semmi szükség." Ezzel tökéletesen egyet értek. Bár szerintem hasznos a tipográfia, meg a kiadványszerkesztés, de akkor már, könyörgöm! azt is tanítsák meg, hogyan tudod eladni a munkáidat, nem?


Első válaszoló voltam (szintén zenész)

2011. jan. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

az életben sok mindent meg kell tanulni amire később semmi szükséged se lesz

én személy szerint azért veszek meg egy könyvet mert

1., szeretem a szerzőjét

2., ajánlották olyan ismerőseim akikkel kb közös az ízlésünk


bár kitudja.. lehet hogy vannak olyan emberek akik csak az olyan könyveket veszik meg amin minden tökéletes XD

2011. jan. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

ha "dúskálok" a pénzben (hát, ilyen nem nagyon van:D), akkor elég, ha valami nagyon figyelemfelkeltő a cím/tartalom, vagy mindkettő. Egy jó borító hab a tortán:))

Amúgy sokszor van olyan, hogy mondjuk könyvblogokat olvasok, és ott nézem meg, mit írnak egy-egy könyvről. Vagy ismerősök ajánlanak, vagy neten látok egy jó könyvet, és megpróbálok véleményeket keresni róla.

2011. jan. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Persze nem csak egy dolog, de ami a kérdés olvasásakor azonnal nagy betűkkel megjelent előttem az a szó, a CÍM! Igaz, írtad a kérdés alá, h a címén kívül, de nekem ez sokkal fontosabb, mint általában az embereknek. Nem tudom, h miért, de nekem rettentő fontos, h a cím megfogjon. Mind1, h egy szó, vagy egy egész mondat, de kell lenni benne valaminek (fogalmam sincs, h minek :D) ami megragad, és úgy érzem tőle, h igen erre kíváncsi vagyok... És bár sokszor volt olyan, h mondjuk azért olvastam el egy könyvet, mert ajánlották, és nagyon be is jött, pedig a címe alapján nem vettem volna meg, de ez akkor is a legeslegelső és a legfontosabb dolgok egyike. :) Számtalanszor volt már olyan, h fogalmam sem volt, h miről szól a könyv (de még csak az ajánlót sem olvastam el a borítón), de a címe miatt megvettem, annyira megbízom már ebben a megérzésemben a címmel kapcsolatban, mert ha az megfog, akkor biztos, h szeretni fogom a könyvet :)
2011. jan. 13. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!