Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek könyvírás szempont...

Szerintetek könyvírás szempontjából melyek a legkeresettebb, de azért nem elcsépelt témák? (A vámpíros dolgokat kerülném, mert a szememben az már agyonrágott. )

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 09:15
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Szerintem mindenképpen valami olyan aminek semmi köze a valósághoz, de azért mégse túl elrugaszkodott és van benne egy kevés erotika is.
2011. jan. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

A Hári Potter őrület után,és ahogy nézem a készülő,és már megérkezett filmeket,könyveket most a varázslók,istenek, mitológia van étlapon!

Én speciel ezekre a műfajokra bukok,a krimiből már kinőttem! :) Most jön a mese! :)

2011. jan. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
szerintem meg a vámpírok még mindig nyerők. A mitológiás is jó, ott a Villámtolvaj, na az nagy siker volt!
2011. jan. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szinte mindegy, miről írsz: két dologra figyelj: legyen a műben dráma, konfliktus, egymással erőteljesen szembekerülő jellemek, értékek. Erről itt olvashatsz:

[link]

Vagy ha erre nem vagy képes, legyen egy lenyűgöző atmoszféra, fantasztikus világ, sajátos hangulat, egyéni szín, ami magával rántja az olvasót.

De akkor is inkább olyan regényt írsz, ahol értékek ütköznek össze, a jó legyőzi a rosszat, a rossz megjavul, mindenki elbukik, stb.

2011. jan. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek azzal, hogy a vámpírok elcsépeltek... Azonban, ha valaki nagyon jó író, akkor nem kell azzal foglalkoznia, hogy miféle témáról írjon. De ha nem, akkor az előző válaszoló tényleg jót írt neki, azzal egyetértek :) Vagy próbálj meg valmai nagyon egyedit alkotni, amilyet még senki nem írt.
2011. jan. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Legyen benne fantáziaelem, ugyanakkor maradjanak benne teljesen realisztikus, hétköznapi elemek. Most ez a menő.
2011. jan. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
a villámtolvaj siker? én azt láttam filmben és nagyon szar volt szerintem.
2011. jan. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
haggad már, fél óra után kikapcsoltam, és visszavittem a kölcsönzőbe! XD
2011. jan. 23. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A Villámtolvajból készült film szerintem is rossz, de a kérdés a könyvírásra vonatkozott, úgyhogy, szerintem a válaszoló a könyvre gondolt, amit azért össze sem lehet hasonlítani a filmmel...
2011. jan. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"haggad már, fél óra után kikapcsoltam, és visszavittem a kölcsönzőbe! XD" ezt is ugyan az a válaszoló írta :)

De azért írtam, hogy az jó témának számít, mert mindenki úgy rá van kattanva a fórumokon is, meg itt is rengeteget olvastam, hogy milyen sikeres. Én mint mondtam, a film első 30 akárhány percét láttam, és köszönöm, elég volt, a könyv meg nem az én stílusom, hogy elolvassam, de tényleg, jószívűen ajánlottam, mert másnak nagyon tetszik, és ez még viszonylag új dolog, a kérdező pedig újat akart, nem de bár?

2011. jan. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!