Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Létezik Jane Austen stílusú...

Létezik Jane Austen stílusú fantasy könyv?

Figyelt kérdés
Kicsit rosszul fogalmaztam meg a kérdést, de másként nem tudtam. Az Austen stílus alatt azt értem, hogy hasonló korban, társadalomban játszódik.
2011. jan. 19. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
A Jane Austen stílus alatt értem,mire gondolsz,de mit értesz fantasy alatt?
2011. jan. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak mert a kettő együtt nem igazán passzol,hogy korhű és mondjuk egyszarvúk járkálnak a kertben...Esetleg ha gótikus regényre gondolsz,olyat tudok a korhoz hasonlóan.
2011. jan. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Fantasy alatt nem pont egyszarvúra gondoltam, de valamilyen természetfeletti lényre, eseményre. De ha ilyent nem ismertek, ajánlhattok más eseménydús Austen szerű könyvet.
2011. jan. 19. 18:46
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Phillip Pullman: Rubin és füst


Nekem személy szerint nem tetszett, szörnyű volt a nyelvezete, bár, lehet, hogy ez a fordítás hibája. A XIX. században játszódik, de a nyelvezete nagyon is mai volt, hiányzott belőle az Austen, Alcott, Montgomery regények bája, tisztelete.

2011. jan. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán a Bram Stoker-féle Drakula... Meg olvass Poe-t. Az talán valami olyasmi. Nem kimondottan fantasy, mert akkor még ez a műfaj nem létezett, de olyas.
2011. jan. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Elisabeth Goudge: Holdhercegnő


Viktoriánus kori Anglia, és emellé még fantasy is.

2011. jan. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
AMMM... Tudok a büszkeség és balítéletre egy komédiát, a büszkeség és balítélet meg a zombik-at. Folyton a zombikkal bunyóznak, de az alaptörténet marad. Nagyon beteg XD
2011. febr. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Libba Bray - Rettentő gyönyörűség - trilógia
2012. máj. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hát nekem kettő jutott eszembe: Seraphina, ez régebbi korban játszódik, vannak benne sárkányok (vagyis azzá alakuló emberek), egy kis szerelem, izgalom, szerintem mindenképp olvasd el, nekem nagyon tetszett. A másik a Gyilkos kegyelem, ez is régebbi korban játszódik, szintén izgalmas, van benne másodszálként szerelem, szó van benne a szentekről (mindegyiknek valamilyen szerepköre van, itt a halálé van előtérben), jobban tetszett, mint a Seraphina, de azt ajánlom, hogy keress rá mindkettőre.
2016. aug. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!