Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek jó ez a történet?...

Szerintetek jó ez a történet? Ha igen, hogyan tudnám reklámozni?

Figyelt kérdés

[link]


Első írásom, de nem tudom, hogy jó-e vagy nem, mert a barátaim azt mondják, hogy jól sikerült, de szeretném egy független személy véleményét is hallani. Ez lenne az első fejezet. Kérem, aki vette a fáradtságot és elolvasta, az írjon valamiféle véleményt ide vagy oda. Negatív kritikát is szívesen fogadok, csak építő jellegú legyen.

Előre is köszönöm.


2011. febr. 6. 19:42
 1/5 anonim válasza:

Elolvastam és leírom a véleményem. Nem negatívként írom, nehogy félre értds.

"Láttam a megdöbbenést átfutni az arcán, de egy perc múlva már éreztem rajta, annak könyveli el ezt az egészet, hogy késő van, és fáradt." ---Éreztem rajta--- ez nem látható dolog, szóval akkor lenne jó, ha fizikailag érzel valamit rajta, látni nem láthatod. Azt pedig főleg nem értem, hogy jön a végére az, hogy fáradt. Aha, a vége felé derült ki számomra, hogy miért írtad a fáradt szót. Itt valamit javíts rajta... Szerintem ezt a mondatot próbáld picit érthetőbbé tenni.

"nem nagyon jártam bulizni" ---bulizni szót helyettesíteném inkább a szórakozni szóval. Szebbnek hat.

"Egy hosszú, üres szobában tértem magamhoz..." ennél a résznél először fekszel, majd ülsz és megint fekszel...holott úgy ábrázolod, mintha végig feküdnél. Itt ez konfúz egy kicsit.

" nyögtem ki végül hangtalanul" :)) nem birsz hangtalanul nyögni. Írjad ezt: ...ki alig hallhatóan.

"Igazából semmi nem változott. Kiéve, hogy sebezhetetlen vagyok;" tehát mégis csak változott valami, nem írhatod, hogy semmi sem.


A sztori érdekes, de szerintem ne menj bele ennyiszer a részletekbe, kell egy kis...hm...hogy is mondjam...tudod, mikor visszalapozol a könyvben, hogy mit is akart ezzel az író mondani... Próbáld úgy leírni, mintha te értenéd csak miről van szó. Ne akarj mindent azzonal megmagyarázni. Milyen tanuló voltál, hogy néztél ki...szerintem mellékes. Én pl.itt nem írnál le a nevet: "észrevettem, hogy a dossziéján az én nevem áll. Nina Roberts", legyen egy kis titokzatosság benne és később áruld el.

Nem tudom hány regényt olvastál, de nem szokták az első fejezetben kitárgyalni a fő lényeget. Pl.az eleje nagyon érdekesnek hat, de ahogy elkezded mesélni a sztori,az picit uncsi. Én így írnám: írod az elejét (ami nagyon érdekes) és utána írod a végét, vagyis azt, amit csinálsz a pasival...majd később (pl.2ik fejezetben) mondod el, hogy lettél démon.


Nem is tudok mást mit írni, jó a sztori (habár én szeretem az ilyen sci-fi féléket) és biztos jó a többi része is, csak egyedül hagyj meg egy kis titokzatosságot a sztoriban, valami fűszert, ami mindig tekergeti az olvasót, hogy mi lehet a folytatás...de ha elárulsz minden pici apróságot, mint az első részben, elveszik a varázs.

Remélem hasznodra vált a válaszom és nem bántottalak meg.

2011. febr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
*habár én NEM szeretem a sci-fi-t...
2011. febr. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem bántottál meg, örülök neki, hogy ilyen részletesen leírtad a véleményedet, köszönöm szépen. sokat tanaultam belőle. tényleg nagyon köszönöm!:)
2011. febr. 8. 18:34
 4/5 anonim válasza:
Szivesen :))
2011. febr. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszik:) főleg az a rész, ahol választhat a lány, hogy angyal vagy démon... mert ugye, mi mindig úgy gondolunk a főszereplőkre, hogy jók, de mi van, ha ennél (legalábbis eddig) nem így van?

jó, persze volt egy-két szó, aminél nem azt használtam volna, de ez én vagyok... neked ez a stílusod, nem kell megváltoztatni:) na, ezt az oldalt most el is mentem... olvasom még:)

2011. febr. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!