Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerinted mi az a 10 könyv,...

Szerinted mi az a 10 könyv, amit mindenképpen el kell olvasni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 6. 20:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó kérdés, és persze nehéz is.


1. Biblia - én sem vagyok vallásos, de mint irodalmi mű, csodás és tanulságos, ráadásul az alapműveltség része.


2. Mikszáth Kálmán: A Sipsirica - igazából bármit írhattam volna tőle, de ez egy térdcsapkodóan vicces könyv. :)


3. Jókai Mór: Szegény gazdagok - gyönyörű történet, remek stílus, nyelvezet.


4. Khaled Hosseini: Ezeregy tündöklő nap - nagyon szomorú, nagyon felkavaró, mégis alap olvasmány, megváltoztatja az ember életszemléletét.


5. Wass Albert: A funtineli boszorkány - a határon túli magyar irodalom legszebb darabja.


6. Szabó Magda: Mondják meg Zsófikának - Szabó Magdát nem szabad kihagyni, minden könyve tömény érzelem, bölcsesség és báj.


7. Shakespeare: Rómeó és Júlia - nincs még egy olyan mű (talán csak a már említett Biblia), amely ekkora inspirációt ad mindenkinek, ennyiszer dolgozzák fel, ennyire ismeri mindenki, kihagyhatatlan.


8. Rejtő Jenő: Piszkos Fred, a kapitány - ha néhány óra tömény röhögésre van szükséged. :)


9. Dosztojevszkij: A Karamazov testvérek - szerintem jobb, mint a Bűn és bűnhődés, mindenesetre fantasztikus az író lélekábrázolásban nyújtott teljesítménye, egy könyvében sem lehet csalódni.


10. Carlos Ruiz Zafon: A szél árnyéka - mert ez a könyv fogott meg utoljára annyira, hogy fél éven belül háromszor is elolvassam. Nagyon izgalmas.

2011. febr. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, pontosan ilyen válaszban reménykedtem...néhány könyvet már olvastam ezek közül, de igyekszem pótolni a többit is =)

Várom más válaszait is.

2011. febr. 7. 17:54
 3/16 anonim ***** válasza:
19%

Harry Potter 1-7.

Twiligth 1-4

2011. febr. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen, köszi. Ezek már megvoltak =)
2011. febr. 10. 19:33
 5/16 anonim ***** válasza:
52%

Hát én még hozzátenném: Coelho - Az alkimista. --> Nagyon megéri végigolvasni, sokkal lelkesebben állsz majd az élethez és bátorságot ad.

Meg talán a Gyűrűk Urát kellene és az ember életéből Stephen King sem maradhat ki! :D

2011. febr. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom hogy Tamási: Ábel trilógiáját kihagytad, a székely paraszti világ nagyszerű leírója, nagyon tanulságos, szórakoztató, olvasmányos stb.
2011. febr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Jostein Gaarder: Sofie világa

Elég hosszú, de megéri elolvasni!

2011. febr. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%

1. Móricz Zsigmond: A két koldusdiák - rendkívül vicces, egyszerű a nyelvezete, fantasztikus a stílusa, rengeteg meglepő cselekmény és fordulat várja az olvasót, utána az érzelmi hatás sem marad el a végén.


2. Móricz Zsigmond: A hét krajcár, a Barbárok és a Szegény emberek című novellája - annyira megragadja az embert, hogy hiába nem regény mégis érzi mit akar közölni az író, pontosan lefesti az akkori környezet képét amit akár át is vetíthetünk a mostani világra.


3. Francine Pascal: Az Édesvölgyi suli sorozat - a tipikus ellentétpárokat igazolja. Van két testvér, ikrek. Az egyikük jó és okos, a másik egy szeleburdi természetű, pasifogó. Mégis minden mű végén kapnak a lányok egy kis leckét, ami örökre a fejükbe vésődik.


4. Dan Brown: Az elveszett jelkép - sok sok év alatt kidolgozott regény, ami több kalandon ível át, újabbnál újabb tudást adva a főszereplőknek. Kicsit misztikus, kicsit tudományos. :)


5. Gogol: A köpönyeg - egy kisember életének vergődése a "senki földjén", azaz az orosz realista irodalom időszakában. Tanulságos.


6. Ajánlanék neked még egy művet, ez nem regény, mégis fantasztkus. A rajongói továbbírás - vagy ahogyan mi nevezzük fanfiction - számtalan kedves és magával ragadó történetet adott. Nekem mégis a kedvencem a Bellatrix Black története, RekaDeLaCool írása. Az emberi/szerelmi naivságot mutatja be, hatalmas fordulattal a végén, amitől az olvasó szíve egyszerre lágyul és szomorodik el, mégsem érez olyat, hogy sírni támad kedve.. Ha érted mire gondolok.


17/L.

2011. febr. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

1.J.R.R.Tolkien: A gyűrűk ura:Nagyon jó és izgalmas, jobb mint a film(de a film is jó)

2.T.H.White:Üdv néked Artur nagy király:Ha szereted a történelmet akkor biztos, hogy tetszeni fog

3.Karinthy Frigyes:Tanár úr kérem:Nagyon vicces, humoros

4.A kötelezőket azért mindenképpen el kell olvasni :D

2011. febr. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A két koldusdiákot Mikszáth írta, és nem Móricz!
2011. febr. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!