Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valakai ajánlana II. világhábo...

Valakai ajánlana II. világháborús könyvet?

Figyelt kérdés

Berlin, 1945 - Az összeomlás

A bukás

Harcok Normandiában

A II. világháború napról napra

A normandiai partraszállás előzményei

A Barbarossától Berlinig. A keleti front kronológiája 1941-1945

Az ardenneki ütközet (1944)

Ha valaki ismeri valamelyiket és ajánlja írjon!! Köszi előre is :D


2011. febr. 10. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezek közül egyiket sem ismerem, de majd beszerzem őket :D


Viszont amit ajánlok:

Stephen E. Ambrose - Az elit alakulat

A 101. légideszant-hadosztály 506. ejtőernyős ezredének Easy százada a világ legjobb gyalogszázadai közé tartozott. Ambrose ennek a roppant figyelemre méltó alegységnek a második világháborús történetét mondja el, az 1942-ben Georgia államban végzett embert próbáló alapkiképzéstől a D napon át a végső győzelemig. Az Easy század mindent végigcsinált. Ejtőernyővel szállt le a D nap hajnalán, és Hitler berchtesgadeni Sasfészkének elfoglalásával fejezte be a háborút. E könyv annak a gyalogszázadnak állít emléket, amely 150 százalékos veszteséget szenvedett a háború végéig, ahol valóban "egy falka testvér" módjára koplaltak, fáztak, éltek és haltak együtt a katonák.


A sorozatot hamarabb láttam, de megfogott a történet, így ezt a könyvet kértem a ballagásomra nővéremtől. Aztán csak nem tudtam kivárni az érettségi végét, hamarabb elkezdtem olvasni, és két nap alatt végeztem vele :D.


Hugh Ambrose - The Pacific, a hős alakulat

Sidney C. Phillips barátságos amerikai srác, aki egyik haverjával jelentkezik önkéntesnek a hadseregbe. „Manila John” Basilone olasz bevándorlók fia, ő a tengerészgyalogosok kemény világában talál magára. Eugene B. Sledge vágyakozva nézi végig, ahogy legjobb barátja és bátyja elmegy a háborúba, s szüleivel szembeszállva követi példájukat. „Rafkós” Shofner nagy múltú katonacsalád sarja. Vernon „Mike” Micheel a családi gazdaságból került repülős iskolába. Amerika 1941 végén kivonult Kínából. 1945 augusztusában MacArthur gépe leszállt Japánban – öt hősünk e két történelmi időpont között harcolja végig a csendes-óceáni hadszíntér kulcsfontosságú ütközeteit. Hugh Ambrose az ő és bajtársaik valós élményeire koncentrál, kibővítve az HBO-sorozat életanyagát.

Könyvünk közel négy háborús évet tekint át példa nélkül álló alapossággal, katonai okiratokra, levelekre, naplókra, memoárokra, fényképekre és interjúkra alapozva. Páratlan történelmi nézőpontból láttatja hát a bataani fiaskót, Midway csodáját, Guadalcanal könyörtelen örvényét, Ivo Dzsima fekete teraszait és Okinava gyilkos mezőit, legvégül pedig a diadalmas, mégsem boldog hazatérést. Azoknak a története ez, akik életüket tették kockára a hazáért, akik a világ másik végén harcoltak egy olyan ellenséggel, amely nem ismert megadást, akik végigszenvedték a fogolytáborokat, akik körül civilek és katonák hullottak el, s akik a poszttraumás sokk rémálmaival fizettek mindezért.


Ezt a könyvet pedig most kaptam karácsonyra, nemrég kezdtem el olvasni, nem akartam vizsgaidőszakban elkezdeni :D. De amint vége lett a vizsgaidőszaknak, megnéztem a sorozatot, míg a könyv olyan személyekről is ír, akik a sorozatban nincsenek, addig az apja könyve, Az elit alakulat egy az egyben a sorozat, és sok kiegészítő információ illetve történet van benne, ami nem került bele.

2011. febr. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen a sorozatot mind2ből láttam és mondhatom mind a kettő remek! Az elit alakulattal én is így voltam. Azt hiszem hogy a Hős alakulat jó lesz. Köszönöm a választ!! :D:D
2011. febr. 11. 22:47
 3/3 anonim válasza:

Szia!

ezeket én se ismerem, de tudok ajánlani könyveket.


Erich Maria Remarque: Szerelem és halál órája

Ezt a könyvet most olvastam és nekem nagyon tetszik, alig bírom letenni. A II.vh-t egy német katona szemszögéből meséli el. nagyon érdekes könyv.

2011. ápr. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!