Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Országos Idegennyelvű Könyvtár...

Országos Idegennyelvű Könyvtárba Bp-en érdemes beiratkozni?

Figyelt kérdés

Elég drága, és nem tudom, vannak-e pl szakkönyvek is idegennyelven, vagy csak irodalmi művek.

Angol nyelven kezdtem el egyetemen tanulni, és azért érdekelne, hogy esetleg találok-e ott forrásokat. Mennyire naprakész a gyűjteményük?


2011. febr. 17. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne a könyvtár honlapján utánanézni, talán ott találsz erről infót. Én már régen jártam oda, és más jellegű könyvek miatt.


[link]

2011. febr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
első hsz.vagyok: szerintem még a központi, azaz a Fővárosi Szabó Ervin könyvtárat is érdemes megnézned, rengeteg angol nyelvű könyvük van.
2011. febr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi, a honlapot én is nézegettem, csak még soha nem voltam ott, és gondoltam hátha vki jár oda, és le tudja írni a benyomásait...mennyire szimpatikusak, segítőkészek a könyvtárosok, mennyire hangulatos a hely, jó-e az elrendezés...stb...

Egyelőre még nem vagyok Pesten, csak jövő héten cuccolok fel, és előre nézegettem, hova lenne jó menni.

Az tetszett viszont, hogy van a könyvtárban wifi, amit a Szabó Ervin könyvtárnál nem írtak. A könyvtár és net együtt hasznos, ha beadandót kell írni...

2011. febr. 18. 10:52
 4/4 anonim válasza:
Én be vagyok iratkozva, szerintem érdemes. Nem drágább, mint a Szabó Ervin (legalábbis diákkal). Én csak nyelvészeti és irodalomtudományi szakkönyvekről tudok nyilatkozni, abból van bőséggel. Ráadásul én általában szláv nyelvű könyveket veszek ki, abból is nagy a kínálat, szóval valami nagyobb nyelven nyilván még több közül válogathatsz. De ezeket általában nem a polcon találod meg, hanem raktárból kell kikérni, ami kb 10 perc várakozást jelent, szóval nem vészes. Amúgy kedvesek, segítőkészek a könyvtárosok, és elég jó rendezvények is zajlanak a könyvtárban. Ja és vannak nyelvkönyvek is, CD-vel, szintén kölcsönőzhetők, bár csak 1 vagy 2 hétre.
2011. márc. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!