Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Holokausztról, náci orvosokról...

Holokausztról, náci orvosokról, kísérleteikről szóló könyveket keresek, véleményeket várok!?

Figyelt kérdés

Minél többet, érdekesebbet, ritkábbat. Ez a nyomasztó téma a "hobbim", igyekszem minél többet megtudni róla. Nem tudom mindig eldönteni, mi igaz, és mi nem. Ha valakinek van információja könyvek hitelességéről, vagy érdekességekről, ossza meg velem. :)

Filmeket is ajánlhatnátok! Köszi! :)


2011. febr. 20. 23:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem hiteles információt itt ne várj. Mindenkinek más a véleménye arról, hogy mi és mennyire hiteles, attól függően, hogy mennyire zsidógyűlölő, zsidóbarát, vagy éppen semleges. (Pl. vannak akik tagadják a holokausztot.) Olvass minél több ilyen témájú könyvet, nézz minél több dokumentumfilmet, amit más-más szemszögből írtak/forgattak. Szerintem 2 dologra érdemes odafigyelni a könyvek kiválasztásakor: vagy olyan írja, aki át is élte, vagy nemzetközileg is viszonylag elismert történész. Szenzációhajhász írásokat ne olvass, mert azokban sok a kamu. Ha ezt megtetted, utána te magad alkoss véleményt arról, hogy mi lehet az igaz, s mi nem.


Én nem tagatom a holokausztot, de azt undorítónak tartom, amit egyes zsidó csoportok művelnek, ez alatt értem azt, hogy mindenkitől - pl. most a MÁV-tól is - kártérítést követelnek, s úgy tesznek, mintha csak őket vitték volna koncentrációs táborokba. Tény, hogy velük kezdték, de már a cigányokat is elkezdték deportálni - meg a homoszexuálisakat és a politikailag veszélyes elemeket is, bár őket nem faji alapon. Valamint szépen sorra jött volna még a többi nép, akik nem feleltek meg a germán felsőbbrendű faj elméletéhez. Azért fogalmaztam úgy, hogy egyes zsidó csoportok, mert közel sem mindegyik gondolkodik így a holokausztól, ez inkább csak egy szűkebb, de annál hangosabb réteg... Nah, pl. az ilyen emberek által írt művekben előfordulhatnak túlzások. A túlélők beszámolóiban sem lehet feltétel nélkül megbízni.

2011. febr. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, egyébként én is így vélekedem, és 100%-ig egyetértek veled.
2011. febr. 21. 11:17
 3/4 anonim válasza:

"Összefoglaló mű. Több külföldi holokausztíró művére épül, és ezeken keresztül próbálja bemutatni az összefüggéseket, értelmezni a leírtakat.

Az ajánlás szerint "a kötet a mai napig az egyetlen összefoglaló jellegű munka a holokauszt irodalmáról"."

[link]

2011. febr. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A Mouse-t olvasd el, az igaz történet, egy igazi túlélő szájából. Abban leírja milyen volt egy tábor, milyen volt Auschwitz. Nagyon kemény könyv.
2011. febr. 27. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!