Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik könyvet kellene minden...

Melyik könyvet kellene minden Magyar gyereknek elolvasni?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk(9-éves a fiam).Húsvétkor otthon beszerzem.

Többet is irhattok,köszi.


2011. febr. 22. 20:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kis herceg! :)
2011. febr. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
63%

Benedek Elek Hazánk története

Én is kb 9-10 éves koromban kaptam. Életem legmeghatározóbb olvasmánya volt. Nagyon olvasmányosan ír a magyar történelemről, nem lesznek gondjai a törivel ha ezzel a könyvel kedvet kap hozzá.

Persze ha inkább a kígyók békék bogarak érdeklik akkor olyasmi könyvnek lehet jobban örülne.

Egy a lényeg. Ne mesekönyvet vegyél! Én legalábbis nem szerettem a mesekönyveket.

2011. febr. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Èn is a kishercegre gondoltam és a Doktor Bubóra.
2011. febr. 22. 21:06
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az Ő korosztályának Magyarországon kötelező olvasmány volt,tán még most is az:

Móra Ferenc:-Kincskereső Kisködmön

Fekete István:-Tüskevár,Vuk

A Kis herceget mindenkinek el kéne olvasni!:)

Valamint mesekönyvek:Lázár Ervin:Szegény Dzsoni és Árnika,Benedek Elek:77 magyar népmese

Petőfi Sándor:János vitéz

Ezeket szívből ajánlom!

2011. febr. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A lanyom 10 eves, mi is kulfoldon elunk. Sajnos O nem szeretett olvasni, igy elobb az olvasast kellett megszerettetni vele. Erre nagyon jo volt a Rosszcsont Peti sorozat. Azota mar sokmindent elolvasott.

Rab ember fiai, Egri csillagok, bar ehhez lehet, hogy kicsi meg, Pal utcai fiuk, Bogancs.

Mi kb 2-3 havonta rendelunk a bookline-rol, mivel miota kikoltoztunk nem voltunk otthon.

2011. febr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Farkas Józsefné: Fehérke :)
2011. febr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Bocsánat, Farkas Jánosné Fehérke
2011. febr. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Irjatok ha van még!

2011. febr. 24. 11:52
 9/14 anonim ***** válasza:
Fekete István állatregényei, Kis herceg, és én például szerettem Brumi az iskolábant is. Pár év múlva elolvashatná Böszörményi Gyula Gergő sorozatát. Nagyon jó könyvek, csak sok mindenkit megijeszt a vastagsága. A magyar ősvallás, a sámánizmus áll a középpontban. De azt inkább majd 11 évesen.
2011. febr. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Vuk, Benedek Elek Nagy mesekönyv, magyar népmesék, mesék Mátyás királyról, Pál utcai fiúk :)
2011. márc. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!