Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az alábbiak közül melyik...

LadyMissStella kérdése:

Az alábbiak közül melyik könyvet érdemes elolvasnom?

Figyelt kérdés

13/L

Rengeteg könyvünk van itthon,nézegettem is egy párat,de nem tudom melyiket lenne érdemes elolvasnom. Leírom a címüket:

Üvöltő szelek

Móricz Zsigmond-Légy jó mindhalálig

Az ezeregy éjszaka meséi

Mándy Iván-Csutak és a szürke ló

Karl May-Winnetou

J.F. Cooper-A vörös kalóz

Lev Tolsztoj-Medve a szekéren

Esetleg ha tudna valaki ajánlani kicsit régebbi könyveket,mindenképpen olyat szeretnék ami izgalmas. Lehet romantikus,krimi,de olyan amin izgulni lehet :)


2011. ápr. 14. 18:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attol fugg h milyeneket szeretsz. Eleg mas mas tipusu konyveket soroltal fel :)
2011. ápr. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
tudom de leírtam,hogy lehet romantikus,krimi,de mindenképpen izgalmas legyen :)
2011. ápr. 14. 19:02
 3/11 anonim ***** válasza:

Hű, amiket írtál mind nagyon jók, egyedül Cooper könyvét nem olvastam még. Az ezeregy éjszakai meséi nagyon izgalmas és eredeti, mindenképp olvasd el! ;) A többi regényt is tetszene szerintem, jó könyvek!

Ajánlok még pár könyvet, amit én a te korodban olvastam és nagyon kedveltem. :) Lehet, hogy némelyik kicsit komolyabb, mint amiket a 13 éves lányok szoktak olvasni, de én ilyen gyerek voltam. Keress rájuk a neten és próbálkozz meg velük. Úgy örülök, hogy vannak még akik nem csak vámpír könyveket olvasnak!


Jókai Mór- Mire megvénülünk

Colleen McCullough- Tövismadarak

Victor Hugo- A nyomorultak

Padisák Mihály- Kanóc, az emberszelídítő, Éljen a száműzetés!, Kanóc az életművész

Szabó Magda- Abigél

Dékány András- S.O.S. Titanic!

Eric Knight: Lassie hazatér


most hirtelen ennyi

2011. ápr. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A Winnetout olvasd el! ALAP!
2011. ápr. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
a légy jó egész tűrhető, gondolom kötelezők közül kell válogatnod. karl may meg szintén elég alap. amúgy meg Wass Albert, Tamási, Nyírő, Reményik, akiket ajánlok.
2011. ápr. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat,nem,egyáltalán nem kötelező olvasmányok,csak párról már sokat hallottam és amúgy is szeretek olvasni :)
2011. ápr. 15. 17:23
 7/11 anonim ***** válasza:
Tolsztojt szeretem (az orosz irodalom tök jó), az indiános sztorikat valamiért ki nem állhatom, Móricz is nagyon jó (Rokonok a kedvencem), Üvöltő szelek meg pont ilyen borús időre jó, de azért azt is szerettem.
2011. ápr. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, hogy írhatok régebbit is. Én nem szeretem a horrort, de Stephen King Ragyogás c. könyve nagyon ott van. Doyle Sherlockjai is tök jók, ha eddig még nem olvastad volna. jane Eyre a kedvencem Bröntétől (C.), és hogy magyar is legyen, Wass Alberttől a Tizenhárom almafa és az Elvásik a veres csillag (folytatása). Én spec. ezt a kettőt olvastam csak Wasstól, de nagyon tetszett:)
2011. ápr. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen,mindenképpen utánuk nézek :)
2011. ápr. 15. 19:55
 10/11 anonim ***** válasza:

Móricztól a Légy jó mindhalálig nagyon jó (bár tudom, hogy kötelező is 8.ban)

Mikszáthtól Noszty fiú esete Tóth Marival, Különös házasság, Szent Péter esernyője

Ha szereted az indiános sztorikat (bár én sosem kedveltem), akkor a Winnetou vagy kicsit fiúsabb még a Mark Twain:Huckleberry Finn

Tolsztojt én is kedvelem, bár őt inkább felnőtteknek ajánlanám, mert a fiatalok unalmasnak találhatják a társadalomrajzokat és az orosz mezőgazdaság helyzetének taglalását.


Ajánlom még:


Mary Montgommery: Anna sorozat

A két lotti

Lassie hazatér

pöttös és csíkos könyvek

Mi szemüvegesek

Agatha Christie krimijeit

Büszkeség és balítélet

Harry Pottert

2011. ápr. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!