Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tényleg szívesebben olvasnak...

Tényleg szívesebben olvasnak az emberek olyan modern könyveket, amelyeket hangzatos álnév alatt szereztek?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy:

1., szívesebben elolvastok-e egy könyvet, ha angol, de minden esetre külföldi a neve az egyébként mondjuk magyar szerzőnek?

2., vagy olyat, aminek a szerzője neve nem valódi, létező névtípus, de nagyon jól hangzik?

3., egyet értetek-e azzal, amit J. K. Rowlingnak mondott állítólag a kiadója: hogy ne írja ki a teljes nevét, csak rövidítse, mert a fiúk kevésbé szívesen olvassák egy nő könyvét.


2011. máj. 24. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Őszintén? Nálam sose volt szempont az író neve (hacsak nem azért mert tudom már, hogy jól ír az illető), sőt általában inkább nevetségesnek tartom a dolgot. Az 1-2-es típus (legalábbis bennem) erős gyanút kelt, hogy fanfiction.net szökevény a mű, és az író még nem töltötte be a 16-ot. Szerintem írói álnév maximum akkor kell egy írónak ha nagyon szerencsétlen nevet adtak neki a szülei (Cserepes Virág v. Szőke Barna szintűt, esetleg Ő sokadik Kiss Béla). A 3. fajtát, tehát az eredeti nevének a variálását sokkal jobban viselem... Amúgy voltam könyvtáros ne tudd meg milyen fejfájás a katalogizáláskor az "álnév" mizéria. :/
2011. máj. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1 nem

2 nem

3 egyetértek

16L

2011. máj. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm. szeretnék további válaszokat kapni
2011. máj. 24. 19:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal, a név nem olyan fontos, a story legyen a lényeg... ha valakinek béna, túl szokványos vagy éppenséggel kimondhatatlan neve van, csak akkor írja át:) (Vagy ha van egy 100x jobb ötlete rá, ami tényleg sokak szerint az:)
2011. máj. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
kösz
2011. máj. 24. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!