Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van egy könyv, aminek nem jut...

Van egy könyv, aminek nem jut eszembe se a címe, se az írója, megmondanátok, ha rájöttök melyik az? (részletek alább)

Figyelt kérdés
A könyv azt írja le, hogy az emberek minden kapcsolata az önzésen alapszik. Minden kapcsolatot csak addig ápol az ember, amíg abból valami jó nem származik számára. S nem jut eszembe se az író, se a cím. Tudtok segíteni?
2011. máj. 27. 22:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

nemszoktam olvasani viszont a könyv leirása felkeltette az érdeklődésem.


nagy igazságokat írtál le néhány mondatban.


a kérdést beteszem könyvjelzők közé. ha eszedbe jutna kérlek írd meg a címét ide vagy privátba ha átteszik másik témába.

2011. máj. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
9%
Az Élet.
2011. máj. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Hehe. Fantasztikus vagy Liza, s ki a szerző?! Amúgy meg azért kell a könyv, mert holnap filozófia szóbelim lesz és ezt elég érdekes témának tartom, hogy a tanárommal megvitassam.
2011. máj. 27. 23:03
 4/22 anonim ***** válasza:

Talán erre gondoltál, vagy ha nem, akkor ezt ajánlom helyette:


Richard Dawkins: Az önző gén


A fenti elmélet erősen pontosított változatát taglalja, aminek lényege, hogy a fajoknál nem az egyed szintjén, hanem a gén szintjén jelentkezik az önzés, ami így megmagyarázza az anyaságot, az utódgondozási ösztönt is (ami ellentmond az egyén feltétlen önzésének).

2011. máj. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%

Ekkora baromságért nem kár.

Ne sajnáld, hogy elfelejtetted.


Amúgy sokan írtak ilyen témájú könyvet, főleg az un. élet filozófisták, mint Friedrich Nietzsche.

2011. máj. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Én nem tudom,csak azért válaszoltam,hogy ha kiderül melyik az,én s megtudjam. Érdekes lehet...
2011. máj. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem, nem Richard Dawkins: Az önző gén c. könyve, de kösz a tippet.
2011. máj. 27. 23:10
 8/22 anonim ***** válasza:

Én ajánlottam Az önző gént.

Ha szeretnéd, el tudom küldeni elektronikus formátumban neked, mert biztosan érdekes lenne a számodra.


Írj privátot, ha szeretnéd a könyvet.

2011. máj. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
csak azért írok h könnyebben vissza tudjam keresni a kérdést :P :D
2011. máj. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Kicsit off


Volt ugye korábban az az elmélet, ha egy faj képes életét adni a kicsinyeiért az csupán evolúciós szükség ösztön a faj fenntartásra.


Ez az elv mára megdőlt, amikor kiderült, hogy evolúciós szempontból értékesebb a felnőtt, ivar érett egyed, mint a fiatal utód.

Védeni egy utódot, az lehet magyarázni a természettel, de akár meghalni érte vagy az életedet feltenni rá már nem.


Az a baj ezzel a témával, hogy iszonyú könnyű mellébeszélni és megvezetni az embert, főleg aki hajlik a negatív, cinikus élet szemléletre.

2011. máj. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!